جزییات افزایش سرمایه « دی » را بدانید

14:04 - 1400/01/17
فرآیند افزایش سرمایه بانک دی در حال انجام است.

به گزارش «دنیای بورس»، دنیای‌اقتصاد نوشت: بانک دی طرح توجیهی افزایش سرمایه و مستندات مربوطه را پس از اخذ تاییدیه از حسابرس و بازرس قانونی برای نهادهای ذی‌ربط ارسال کرده و در حال حاضر گزارش‌ها و اطلاعات ارسالی در حال بررسی است و اخبار مرتبط با این موضوع به‌محض حصول نتیجه به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

معاون سرمایه‌گذاری گروه مالی و سخنگوی سهام بانک دی در خصوص فرآیند افزایش سرمایه بانک دی گفت: همان‌طور که مطلع هستید بانک‌های پذیرفته‌شده در بازار سرمایه تحت نظارت دو نهاد بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار هستند که برای اجرای فرآیند افزایش سرمایه باید تاییدیه و مجوزهای موردنظر از نهادهای مزبور را اخذ کنند.

عسکری تاکید کرد: بدیهی است در صورت اخذ تاییدیه و مجوز از نهادهای ذی‌ربط، برای ادامه فرآیند اجرایی افزایش سرمایه، بانک برای دعوت از سهامداران برای برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده برای تصویب طرح افزایش سرمایه اقدام خواهد کرد. 

سخنگوی سهام بانک دی در ادامه افزود: در خصوص وضعیت سهام بانک در بازار سرمایه، بررسی شاخص‌هایی مانند قدرت نقدشوندگی، حجم و ارزش معاملات و بازدهی سهام از ابتدای سال جاری تاکنون نشان‌دهنده وضعیت مناسب بانک دی در مقایسه با سایر بانک‌ها است.

وی با اشاره به اینکه تحولات بنیادین در شاخص‌های کلیدی عملکرد بانک با سرعت و دقت استمرار دارد، افزود: در همین راستا می‌توان به برخی از دستاوردها و اقدامات اساسی بانک ازجمله کاهش چشمگیر زیان انباشته، کاهش بهای تمام‌شده پول، بهبود نسبت NPL، به صفر رسیدن اضافه برداشت از بانک مرکزی و افزایش سود ناشی از فروش اموال و املاک مازاد بانک اشاره کرد.

عسکری در ادامه با اشاره به شرایط بازار سرمایه تاکید کرد: در حال حاضر معاملات بازار سرمایه به دلیل کاهش هیجانات و افزایش عمق بازار به سمت منطقی‌تر شدن حرکت کرده است و سرمایه‌گذاران و تحلیلگران با نگاهی بنیادی و بلندمدت نسبت به شناسایی سهام شرکت‌هایی با عملکرد مناسب و دارای برنامه‌های توسعه‌ای اقدام کرده و بازار به تملک سهام این شرکت‌ها تمایل پیداکرده است.