دو نما از بورس سه‌شنبه / بازار کامبک زد؟

15:06 - 1403/02/25
امروز شاخص بورس در نیمه اول معاملات رشد کرد و در نیمه دوم بخشی از این رشد را از دست داد. اما در سوی دیگر، شاخص هم وزن ریزش کرد و خروج سرمایه تداوم یافت.

در معاملات روز سه‌شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 4 هزار و 273 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 165 هزار و 696 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 433 واحدی در رقم 715 هزار و 740 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 47 واحدی به رقم 23 هزار و 927 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 367 واحد به سطح 129 هزار و 779 واحد رسید. 

تداوم خروج پول حقیقی از بورس تهران

روز سه‌شنبه برای دوازدهمین روز متوالی خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 132 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 17 میلیارد تومان بود. پس از خودرو، نمادهای وبملت، خساپا، تاپیکو و ارفع بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای وآذر، وطوبی، وتوس، دامین و ولکار تعلق داشت.

دو نما از بورس سه‌شنبه / بازار کامبک زد؟3

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فملی، فولاد، وامید و شستا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فارس، کاوه و کگل از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای مارون، بپاس و ارفع بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای شگویا، تماوند و ثباغ نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، خاور و کرومیت بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 24 هزار و 953 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 18 هزار و 380 میلیارد تومان بود که 74 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 7 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 543 میلیارد تومان رسید. 

دو نما از بورس سه‌شنبه / بازار کامبک زد؟15

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد وامید بیشترین ارزش معاملات   بازار سهام   را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 135 میلیارد تومان بود. 

پس از وامید، وآذر بیشترین ارزش معاملات را داشت و فولاد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد وتوس و ثفارس در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد 590 میلیون و 968 هزار و 534 سهم در صدر قرار گرفته است. وبملت در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. دو نماد وطوبی و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 45 نماد صف خرید داشتند و 79 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 85 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 135 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 32 درصدی به 147 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

دو نما از بورس سه‌شنبه / بازار کامبک زد؟11