رشد خروج سرمایه از بورس / افت اندک شاخص

14:56 - 1402/11/17
روز سه‌شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 164 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد که نسبت به دیروز افزایش 80 برابری داشته است.

در معاملات روز سه‌شنبه هفدهم بهمن ماه 1402، شاخص کل بورس تهران هزار و 217 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 97 هزار و 255 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 677 واحدی در رقم 738 هزار و 769 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 47 واحدی به رقم 25 هزار و 430 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 140 واحد به سطح 136 هزار و 882 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس

روز سه‌شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 164 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد که نسبت به دیروز افزایش 80 برابری داشته است.

امروز نماد وامیر بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 39 میلیارد تومان بود. پس از وامیر، نمادهای کرومیت، دی، فولاد و وشهر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای کنور، فنر، شستا، کایزد و غنوش تعلق داشت.

رشد خروج سرمایه از بورس / افت اندک شاخص17

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، میدکو و فولاد نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای کنور، تاپیکو و ذوب از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، هرمز و خاور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، کزغال و بگیلان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد داتام بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و وآذر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فنر، نخریس و فصبا بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 29 هزار و 291 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 21 هزار و 397 میلیارد تومان بود که 73 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 19 صدم درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 442 میلیارد تومان رسید. 

رشد خروج سرمایه از بورس / افت اندک شاخص5

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد ثفارس بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 76 میلیارد تومان بود. 

پس از ثفارس، فولاد بیشترین ارزش معاملات را داشت و کنور رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد کایزد و کمرجان در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد 272 میلیون و 930 هزار و 847 سهم در صدر قرار گرفته است. فاذر در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خساپا تعلق داشت. دو نماد کرمان و فولاد نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 47 نماد صف خرید داشتند و 44 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 16 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 345 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 11 درصدی به 457 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

رشد خروج سرمایه از بورس / افت اندک شاخص11