سه‌گانه خروج شاخص کل از کانال 2.1 میلیون واحدی/ معامله بزرگ استارتاپی در فرابورس

12:27 - 1402/11/17
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران از مرز 2.1 میلیون واحدی هم پایین‌تر آمد تا رییس سازمان بورس با وعده جدید در ماه‌های پایانی سال از جبران عقب ماندگی بازار سرمایه از بازار های موازی خبر دهد!

در حالی که شاخص کل برای سومین بار در سال جاری سطح 2.1 میلیون واحدی را از دست داد، مجید عشقی رییس سازمان بورس اعلام کرد که اخبار خوبی برای بازار سرمایه منتشر خواهد شد. 

بنیانگذار تپسی در یک پیام ویدیویی اعلام کرده است که 70 درصد از سهام این شرکت توسط هلدینگ گلرنگ خریداری شده است. خریدی که اگر چه از نظر بنیانگذار تپسی اتفاقی تاریخی در اکوسیستم استارتاپی کشور بوده اما انتقاداتی جدی را به همراه داشته است.

با درخواست علی آبادی وزیر صمت مبنی بر افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا  موافقت شد. شورای پول و اعتبار با درخواست وزیر صمت مبنی بر افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا در مجموع به ۱۵ هزار میلیارد تومان حداکثر تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۳ موافقت کرد.

سخنگوی مرکز مبادله اعلام کرد با فروش 200 کیلو شمش توانسته‌ایم بازار ارز را کنترل کنیم. این در حالی است که حجم معاملات شمش در این مرکز قابل مقایسه با معاملات بورس کالا نیست.