بازگشت آرام خریداران به بازار مسکن+ جدول خانه‌های 5 میلیاردی پایتخت

15:04 - 1402/11/04
یک فعال بازار مسکن می‌گوید : با اینکه بازار ملک شاهد ریزش قیمت بوده است اما با افزایش اندکی تقاضا، مالکان مجدد قیمت ملک خود را افزایش داده‌اند.

مشاهده بازار خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد که نسبت به ماه‌های اردیبهشت و خرداد، متقاضی مسکن افزایش یافته اما تعداد اندکی خریدار واقعی وجود دارد.

به گفته یک واسطه‌گر ملکی در محله پونک، با توجه به کاهش متقاضی ملکی در بازار اکثر فروشندگانی که فروشنده واقعی هستند بر روی قیمت نهایی ملک خود تخفیف قرار می‌دهند.

او می‌گوید نوسانات ارز بر جنب‌وجوش خریداران اثر گذاشته اما چشمگیر نیست و بیشتر شبیه به یک حباب است.

به گفته وی، با اینکه بازار ملک شاهد ریزش قیمت بوده است اما با افزایش اندکی تقاضا، مالکان مجدد قیمت ملک خود را افزایش داده‌اند.

او ادامه می‌دهد: در محله پونک، با بودجه‌ای 5 میلیارد تومانی می‌توان واحدهایی خریداری کرد که از برخی امکانات همچون آسانسور، پارکینگ و انباری برخوردار نیست.

اما بنا به مشاهدات اکوایران، با این مقدار نقدینگی می‌توان واحدی تا 140 مترمربع زیربنا با امکانات متغیر بسته به مناطق مختلف در تهران خریداری کرد.

با 5 میلیارد تومان در محله طرشت، واحدی با 70 مترمربع زیربنا و 26 سال عمربنا و یا در محله مجیدیه، آپارتمانی 50 متری و 2 سال ساخت، خریداری کرد.

در شهرک ولیعصر، واحدی 100 متری و 7 سال ساخت و در محله کوی فردوس، واحدی 53 متری و 8 سال ساخت، با 5 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

بازگشت آرام خریداران به بازار مسکن+ جدول خانه‌های 5 میلیاردی پایتخت8