سومین روز خروج سرمایه از بورس تهران

14:39 - 1402/09/07
امروز خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای سومین روز متوالی منفی شد و 265 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

در معاملات روز سه‌شنبه هفتم آذر ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 5 هزار و 831 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 31 هزار و 905 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش هزار و 257 واحد در رقم 712 هزار و 74 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 36 واحدی به رقم 25 هزار و 116 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 635 واحد به سطح 127 هزار و 896 واحد رسید. 

خروج سرمایه از بورس

روز سه‌شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای سومین روز متوالی منفی شد و 265 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.  

امروز نماد وسپهر بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 58 میلیارد تومان بود. پس از وسپهر، نمادهای وبملت، وسالت، وپاسار و شپنا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای بورس، اخابر، زفجر، خودرو و فلوله تعلق داشت.

سومین روز خروج سرمایه از بورس تهران6

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز اخابر، فارس و رمپنا نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل فملی، وامید و جم از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، وهور و کگهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، فصبا و فجهان بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد سصفها بیشترین تراکنش را داشت و اخابر و تکاردان در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کرومیت، فصبا و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 11 هزار و 680 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 4 هزار و 136 میلیارد تومان بود که 35 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 5 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 183 میلیارد تومان رسید. 

سومین روز خروج سرمایه از بورس تهران17

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد وسپهر بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 109 میلیارد تومان بود. 

پس از وسپهر، اخابر بیشترین ارزش معاملات را داشت و ذوب رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد بورس و نطرین در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام کرمان با تعداد 456 میلیون و 100 هزار و 436 سهم در صدر قرار گرفته است. وسپهر در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. دو نماد ذوب و خساپا نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 48 نماد صف خرید داشتند و 51 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 3 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 123 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 35 درصدی به 335 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

سومین روز خروج سرمایه از بورس تهران17