همایش‌ها و نشست‌های رئیس سازمان بورس

11:44 - 1402/09/06
پانزدهمین همایش بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی برگزار شد. رئیس سازمان بورس عنوان کرده است که دلایل این همایش و گردهمایی‌ها بررسی نقش کلیدی و محوری بازارهای سرمایه در ایجاد یکپارچگی و رشد اقتصادی در جامعه اسلامی است. این در حالی است که گلایه اهالی بازار سرمایه از عملکرد رئیس سازمان بورس چند وقتی است که نقل محافل و مجامع بورسی شده است که این همه نشست همایش و نمایشگاه دردی از وضعیت این روزهای بازار سرمایه درمان می‌کند؟

وزیر اقتصاد هم همچنان مصمم است تا جریمه ۲۶ همتی را از بانک‌ها دریافت کند درحالی‌که بانک‌ها همچنان در حال نامه‌نگاری با معاون اول رئیس‌جمهور هستند.

 پتروشیمی بوعلی سینا با نماد بوعلی از راه‌اندازی واحد پارازایلین خود خبر داده است این شرکت اعلام کرده است که ظرفیت تولیدی شرکت ۱.۷ میلیون تن است که حدود ۲۴ درصد از آن به تولید محصول پارازایلین اختصاص دارد.

 شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در محدوده ۲ میلیون واحدی و ارزش معاملات خرد در بورس تهران نیز حوالی ۳ هزار میلیاردتومانی قرار دارد تا بازار بدون تغییر خاص در سکوت به مسیر خود ادامه دهد. البته که تکنیکالیست‌ها بازار معتقد هستند که با رعایت احتمالاتی شاهد الگوی کلاسیک در نمودار شاخص کل هستند.