پیش‌بینی بورس فردا 24 مرداد 1402 / بازاری که قرار است برای خواص افتتاح شود

16:46 - 1402/05/23
در روز جاری نامه‌ای از سوی مدیریت سازمان بورس اوراق بهادار در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که نشان می‌دهد قرار است بازاری برای حرفه‌ای‌های بازار سرمایه ایجاد شود. نامه‌ای که دست خوش طنز اهالی بازار سرمایه شد و با عناوینی به‌عنوان حرفه‌ای ضرر کنیم و یا بازاری برای خواص و همچنین بازاری برای رانت‌های اطلاعاتی در فضای مجازی و اهالی بازار سرمایه دست‌به‌دست می‌شد.

به گزارش اکوایران، ارزش بازار بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری همچنان در حوالی 7 هزار همتی قرار داشت و ارزش معاملات در این روز کمتر از 4 هزار میلیارد تومان ثبت شده است. گروه خودرویی و لیدر سنتی بازار در روز جاری باارزش 374 میلیاردتومانی که کمترین میزان ارزش معاملات در روزهای اخیر است به کار خود پایان داد و بازار با رویه کاملاً منفی کار را تمام کرد.

 

 نکته جالب بازار امروز حضور رئیس سازمان انرژی هسته‌ای در بورس تهران بود و مدیرعامل بورس تهران دلیل این موضوع را ورود و پذیرش برخی از شرکت‌های این صنعت در بازار اعلام کرد و ظاهراً قرار است نمادهای هسته‌ای هم داشته باشیم.

 همچنین وزیر خارجه در تصریح جزئیات انتقال دارایی‌های آزادشده به ایران گفت: توافق ما این است که هر کالای غیرتحریمی‌ای که مایل هستیم و نیاز داریم از مسیر دارایی‌های خود دریافت کنیم. وزیر امور خارجه در نشست خبری خود عنوان کرده است که پنج‌شنبه گذشته اموال و دارایی‌های ما نزد بانک‌های کره جنوبی به بانک اروپایی منتقل شد. چندروزه تا حداکثر چند هفته برای تبدیل یوان کره به یورو زمان می‌برد و پس از آن پول‌های بلوکه شده ایران به یک حساب در یکی از کشورهای منطقه واریز می‌شود و اما از مسیر این دارایی‌ها کالاهای غیر تحریمی که نیاز داریم تهیه می‌کنیم.

 بررسی تکنیکالی شاخص بورس تهران

 ارزش معاملات در روز جاری در بازار سرمایه به حدی کم بود گویی بازار تمام متوقف شده بود است. از منظر تکنیکالی بازار در محدوده سطح حمایتی مشخص شده کاملاً متوقف شده است و همان‌طور که روزهای گذشته در مورد آن صحبت کردیم بازار عملاً در انتظار جلسه دولتی‌ها برای تعیین نرخ‌های جدید خوراک گاز و سوخت صنایع است.

 تا زمانی که ارزش معاملات در این محدوده‌ها قرار دارد خیلی نمی‌توان به رشد بازار امیدوار بود؛ اما به‌هرحال خیلی از نمادها و صنایع در روزهای آینده مسیر خود را پیدا خواهند کرد و بازار با تغییر پرتفوی‌هایی که در این چند وقته در آن ایجاد شده است، صنایع مستعد رشد را حرکت خواهد داد.

 پیش‌بینی بورس فردا 24 مرداد 1402 / بازاری که قرار است برای خواص افتتاح شود18