نقشه بازار سهام امروز یکشنبه ۴ تیر ۱۴۰۲

بورس سبز شد / وبملت در صدر معاملات

13:10 - 1402/04/04
در معاملات امروز نماد وبملت بیشترین ارزش معاملات، بیشترین خروج پول حقیقی و بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشت.

در معاملات روز یکشنبه، 4 تیر 1402،  شاخص بورس  تهران 27 هزار و 15 واحد نسبت به روز کاری گذشته رشد کرد و تا سطح 2 میلیون و 189 هزار و 632 واحد بالا آمد. 

شاخص کل هم وزن  بورس  نیز با افزایش 7 هزار و 291 واحدی در رقم 750 هزار و 253 واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس  نیز با افزایش 228 واحدی به رقم 28 هزار و 46 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با رشد هزار و 439 واحد به سطح 137 هزار و 755 واحد رسید. 

ششمین روز خروج پول حقیقی

روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام برای ششمین روز متوالی منفی شد و 145 میلیارد تومان  پول حقیقی از بازار سهام  خارج شد. امروز نماد وبملت بیشترین خروج را داشت که ارزش آن 71 میلیارد تومان بود. پس از وبملت، نمادهای دی، بپاس و وتجارت بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای سهرمز، وشهر و کالا اختصاص داشت.

بورس سبز شد / وبملت در صدر معاملات16

نمادهای پیشران بورس و فرابورس

امروز نمادهای کگل، شپنا، کچاد و شبندر نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل وبملت، وتجارت و وبصادر نمادهایی بودند که اثر کاهشی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای آریا، وسپهر و شاوان بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و نمادهای فجهان، هرمز و شرانل بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز شهر بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و شپنا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز عالیس، زفجر و فرود بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 488 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 237 میلیارد تومان بود که 2 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 17 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 7 هزار و 550 میلیارد تومان رسید. 

بورس سبز شد / وبملت در صدر معاملات1

نمادهای پرمعامله بازار سهام

در معاملات امروز نماد وبملت بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 270 میلیارد تومان بود. 

پس از وبملت، کگل بیشترین ارزش معاملات را داشت و شهر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد عالیس و کالا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شهر با تعداد 777 میلیون و 795 هزار و 443 سهم در صدر قرار گرفته است. دی در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبملت تعلق داشت. دو نماد کرمان و کگل نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند. 

صف‌های خرید و فروش

در معاملات یکشنبه، 109 نماد صف خرید داشتند و 45 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 850 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با رشد 29 درصدی به 228 میلیارد تومان رسید. 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس سبز شد / وبملت در صدر معاملات19