محدوده مجاز در بازار سکه

11:34 - 1401/11/19
اکوایران: روند تغییرات قیمتی سکه امامی در روزهای اخیر نشان می‌دهد که بازار سکه در یک بازه 400 هزار تومانی گرفتار شده است و صعودی‌ها و نزولی‌ها به طور قوی نتوانسته‌اند توان خود را به رخ دیگری بکشند.

به گزارش اکوایران، سکه امامی در روزهای اخیر توان نزول به زیر محدوده 23 میلیون و 800 هزار تومان را نداشته است. این در حالی است که با نزول اونس طلا به زیر کانال هزار و 900 دلار، برخی از فعالان انتظار داشتند که فلز گرانبهای داخلی به طور قابل توجهی در مسیر نزولی قرار بگیرد.

 

سکه توانست حتی در هفته جاری به بالای کانال 24 میلیون تومان بازگردد؛ با این حال، سکه‌بازان نتوانستند این فلز گرانبها را به بالای محدوده 24 میلیون و 200 هزار تومان هدایت کنند. به این ترتیب می‌توان گفت که بازار سکه در یک بازه 400 هزار تومانی گرفتار شده است و صعودی‌ها و نزولی‌ها به طور قوی نتوانسته‌اند در روزهای اخیر توان خود را به رخ دیگری بکشند.

در این میان بیشتر سکه‌بازان باور دارند که روند قیمتی دلار برای بازیگران این بازار مهمتر است و معامله‌گران سکه نسبت به اونس طلا حساسیت کمتری نشان می‌دهند. دیشب در بازار پشت خطی دلار، فروشندگان بازار تا حدودی قوی‌تر بودند و همین موضوع موجب شد که برخی از فعالان از احتمال افت سکه به سوی محدوده 23 میلیون و 800 هزار تومان خبر بدهند. با این حال، سکه برای اینکه افت معناداری را تجربه کند، نیاز دارد که دلار هم حداقل به زیر کانال 42 هزار تومان برود.