بازگشت بورس به سه‌شنبه گذشته! / ثبت سیزدهمین روز خروج سرمایه از بازار

16:04 - 1401/11/18
روز سه‌شنبه شاخص‌های بورس تهران پس از 2 روز رشد کردند. شاخص کل امروز به سطحی بازگشت که سه‌شنبه پیش در آن قرار داشت.

در معاملات روز سه‌شنبه 18 بهمن ماه، شاخص کل بورس از ابتدای معاملات صعودی شد و در نهایت در پایان معاملات شاخص کل در سطح یک میلیون و 556 هزار و 512 واحد قرار گرفت که نسبت به روز دوشنبه 18 هزار و 652 واحد رشد کرد. 

 

شاخص کل هم‌وزن نیز امروز با رشد 8 هزار و 210 واحدی نسبت به روز کاری گذشته در رقم 484 هزار و 460 واحد ایستاد. 

همچنین شاخص کل فرابورس  با 291 واحد افزایش به رقم 20 هزار و 211 واحد رسید. شاخص کل هم وزن فرابورس نیز هزار و 759 واحد بالا آمد و در سطح 86 هزار و 401 واحد ایستاد. 

بازگشت بورس به سه‌شنبه گذشته! / ثبت سیزدهمین روز خروج سرمایه از بازار11

عرضه و تقاضا در معاملات سه‌شنبه

در پایان معاملات سه‌شنبه ارزش صف‌های خرید به 85 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز  8 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد اردستان (شرکت سیمان اردستان) با صف خرید 70 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از اردستان، نمادهای خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) و حفارس (شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد ثجنوب اختصاص داشت و پس از ثجنوب، نماد آباد بیشترین صف فروش را داشت.

نمادهای سبز و قرمز بازار

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 492 نماد رشد قیمت داشتند و 160 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 75 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 25 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

خروج پول حقیقی به بورس

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای سیزدهمین روز متوالی منفی بود و 165 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. 

در معاملات روز سه‌شنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام وبملت (بانک ملت) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 155 میلیارد تومان بود. 

فملی دومین رتبه خروج را داشت و پس از آن، نمادهای شپنا، آریا و فارس بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

در سوی دیگر، اردستان  بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کرد و نمادهای ختوقا، خبهمن، ثجنوب و خگستر در رتبه‌های بعدی بودند.

لیدرهای بازار

امروز گروه خودرو و ساخت قطعات برخلاف روزهای گذشته سبزترین گروه بازار بود. نمادهای فملی، فولاد، وبملت و شستا بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. فملی که به تنهایی 3 هزار واحد شاخص کل را بالا کشید با 33 میلیارد تومان ورود پول حقوقی مواجه بود. در مقابل نمادهای فارس، پارسان و کرماشا بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.  

در  فرابورس نیز نمادهای آریا، بپاس و زاگرس بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل   فرابورس   گذاشتند و نمادهای پخش، بساماو کوثر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز اردستان بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای دی، ثجنوب و گدنا پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

افت ارزش معاملات خرد سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 563 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 853 میلیارد تومان بود که 18 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با افزایش 3 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 4 هزار و 677 میلیارد تومان رسید. 

در معاملات امروز نماد وبملت (بانک ملت) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 428 میلیارد تومان بود. 

پس از وبملت، نماد خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشت و گدنا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن وآذر و فولاد در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز سهام وبملت با تعداد یک میلیارد و 230 میلیون و 632 هزار و 536 سهم در صدر قرار گرفته است. دی در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به نماد خگستر تعلق داشت. نمادهای کرمان و وتجارت نیز در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

بازگشت بورس به سه‌شنبه گذشته! / ثبت سیزدهمین روز خروج سرمایه از بازار7