نقشه بازار سهام در روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱؛

بورس در جا زد / حآفرین صدرنشین معاملات بازار سهام

16:32 - 1401/11/12
اکوایران: امروز نماد حآفرین بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کرد. علاوه بر این، حآفرین تا پایان معاملات صف خرید داشت و بیشترین ارزش معاملات بازار در روز چهارشنبه را به خود اختصاص داد.

به گزارش اکوایران، امروز چهارشنبه دوازدهم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با افزایش 675 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 557 هزار و 227 واحد بالا آمد. 

 

شاخص کل هم وزن نیز با رشد هزار و 494 واحدی در رقم 487 هزار و 535 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 15 واحدی در سطح 20 هزار و 251 واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 319 نماد رشد قیمت داشتند و 321 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 49 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 51 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

خروج سرمایه از بورس 

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای دهمین روز متوالی منفی بود و 207 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. 

در معاملات روز چهارشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام بانک ملت (وبملت) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 37 میلیارد تومان بود. 

فملی دومین رتبه خروج را داشت و پس از فملی، نمادهای پالایشی؛ شتران، شپنا و شبندر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

در سوی دیگر، حآفرین بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کرد. علاوه بر این، حآفرین تا پایان معاملات صف خرید داشت و بیشترین ارزش معاملات بازار در روز چهارشنبه را به خود اختصاص داد. 

بورس در جا زد / حآفرین صدرنشین معاملات بازار سهام17

نمادهای پیشران

امروز نمادهای شپدیس، فملی و دو نماد بانکی؛ وبملت و وپاسار بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای کگل، شستا و اخابر بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.  

در  فرابورس  نیز نمادهای پخش، بپاس، کوثر بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل   فرابورس   گذاشتند و نمادهای دی، آریا و زاگرس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز اردستان بیشترین تراکنش را داشت و  خودرو  و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای گدنا، فروژ و دی پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار  

امروز  ارزش معاملات  کل بازار سهام به 15 هزار و 522 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 6 هزار و 851 میلیارد تومان بود که 44 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش 22 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 5 هزار و 41 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بورس تهران 

در معاملات چهارشنبه، 93 نماد صف خرید داشتند و 57 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید با رشد 14 درصدی به 524 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز 20 درصد افزایش یافت و 383 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد اردستان (شرکت سیمان اردستان) با صف خرید 267 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از اردستان، نمادهای ثجنوب (شرکت سرمایه گذاری مسکن جنوب) و غدانه (شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد وساخت اختصاص داشت که ارزش صف فروش آن 20 میلیارد تومان بود. پس از وساخت، نمادهای حفارس، انرژی1، پسهند و پیزد بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس در جا زد / حآفرین صدرنشین معاملات بازار سهام15