نقشه بازار سهام در روز یکشنبه؛

ورود سرمایه به بورس / شاخص حمایت شد

16:56 - 1401/08/29
اکوایران: در مجموع معاملات یکشنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از 8 روز متوالی مثبت شد و 86 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

به گزارش اکوایران، در معاملات روز یکشنبه بیست و نهم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 11 هزار و 555 واحد صعود کرد و به رقم یک میلیون و 404 هزار و 641 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد 4 هزار و 896 واحدی در سطح 402 هزار و 855 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 124 واحد بالا آمد و در سطح 18 هزار و 470 واحد قرار گرفت. 

ورود پول حقیقی به بورس

در مجموع معاملات یکشنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از 8 روز متوالی مثبت شد و 86 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. 

 بیشترین ورود پول حقیقی به سهام خودرو (شرکت ایران خودرو) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 51 میلیارد تومان بود. پس از خودرو، نمادهای خساپا (شرکت سایپا) و خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند. 

ورود سرمایه به بورس / شاخص حمایت شد17

نمادهای پیشران

امروز نمادهای «فولاد»، «خودرو» و «شبندر» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند و در مقابل نمادهای «مبین»، «غکورش» و «کچاد» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای «زاگرس»، «صبا» و «فرابورس» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «آریا»، «کلر» و «تپسی» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و خساپا و کالا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، کرمان و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بازار سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 16 هزار و 543 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 11 هزار و 297 میلیارد تومان بود که 68 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.  

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 1.5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 535 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های بازار سهام

در معاملات یکشنبه 79نماد صف خرید داشتند و 33نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افزایش 112 درصدی به 212 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 26 درصد اکاهش یافت و 242 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 183 میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد. 

در پایان معاملات نماد خودرو (شرکت ایران خودرو) با صف‌ خرید 71 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از خودرو، نمادهای خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) و حتوکا (شرکت حمل و نقل توکا) بیشترین صف خرید را داشتند. 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

ورود سرمایه به بورس / شاخص حمایت شد20