نقشه بازار سهام در روز سه‌شنبه؛

خروج سرمایه از بورس 6 روزه شد

15:43 - 1401/08/24
اکوایران: در مجموع معاملات سه‌شنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای ششمین روز متوالی منفی شد و 279 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

به گزارش اکوایران، در معاملات روز سه‌شنبه بیست و چهارم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 2 هزار و 281 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 410 هزار و 455 واحد رسید. 

 

شاخص هم وزن بورس نیز با صعود هزار و 3 واحدی در سطح 399 هزار و 819 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 12 واحد بالا آمد و در سطح 18 هزار و 431 واحد قرار گرفت. 

تداوم خروج پول حقیقی از بورس

در مجموع معاملات سه‌شنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای ششمین روز متوالی منفی شد و 279 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

 بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شبندر (شرکت پالایش نفت بندعباس) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 26 میلیارد تومان بود. پس از شبندر، نمادهای شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) و وبملت (بانک ملت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

خروج سرمایه از بورس 6 روزه شد9

نمادهای پیشران بازار

امروز نمادهای «خودرو»، «بفجر» و «وغدیر» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند و در مقابل نمادهای «پارس»، «ومعادن» و «شبندر» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای «شگویا»، «شجم» و «زاگرس» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فغدیر»، «فزر» و «اتکای» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و شپنا و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، تلیسه و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بازار سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 11 هزار و 523 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 6 هزار و 26 میلیارد تومان بود که 52 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.  

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 11 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 337 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بازار سهام

در معاملات سه‌شنبه 74 نماد صف خرید داشتند و 23 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با کاهش 23 درصدی به 127 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 6 درصد افزایش یافت و 258 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 66 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نماد مادیرا (شرکت صنایع مادیران) با صف‌ خرید 14 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از مادیرا، نمادهای حتوکا (شرکت حمل و نقل توکا) و وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) بیشترین صف خرید را داشتند. 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

خروج سرمایه از بورس 6 روزه شد13