تحلیل تکنیکی شاخص بورس تهران؛

پیش بینی بورس فردا 3 آبان / افت 19 هزار واحدی

16:27 - 1401/08/02
اکوایران: برای روز کاری سه شنبه باید دید که آیا ترمز این افت کشیده خواهد شد و یا همچنان شاخص در هیجان فروش شنا می‌کند.

بورس تهران امروز در ادامه روند نزولی روز گذشته با ریزش سنگینی همراه شد و این ریزش متأثر از نمادهای گروه فلزات اساسی بود. گروهی که طبق گزارش انجمن فولاد ایران در نیمه نخست سال با افت صاردات مواجه شده است.

 

از سوی دیگر خبر عوارض و مالیات جدید برای محصولات خام فولادی و نفتی برای افت امروز بازار بی‌تأثیر نبود و مسیر شاخص را منفی کرد. 

اگر از منظر تکنیکالی به شاخص نگاه کنیم، هدفی که روز قبل برای شاخص در صورت افت متصور بودیم در حال وقوع است. شاخص با این سطح که محدوده یک میلیون 250 هزار واحدی است تنها 26 هزار واحد فاصله دارد که روز قبل هم این موضوع را مطرح کردیم که در صورت افت شاخص تا این محدوده بحران فعلی برای بورس شدید تر خواهد شد.

مقاومت خط روند نزولی اندیکاتور RSI  یکی از نشانه‌هایی بود که خیلی از تکنیکالیست‌ها به آن وزن دادند و حالا شاخص خود را در محدوده یک میلیون 277 هزار واحدی می‌بیند.

پیش بینی بورس فردا 3 آبان / افت 19 هزار واحدی10

شرکت فولاد مبارکه نیز با فروش سنگینی همراه شد تا علاوه بر این که بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دهد بیشترین تأثیر منفی را روی بازار داشته باشد.

از منظر موج شماری حوالی یک ماه است که شاخص را در موج پنجم از پنج موج الیوت می‌بینیم و همان طور که در روزهای قبل نیز به این موضوع اشاره شد یکی از موج های پنجم یا سوم می تواند به عنوان بزرگترین موج ظاهر شود.

حالا موج پنجم این مسیر را انتخاب کرده است که به عنوان بزرگترین موج  عمل کند. تا اینجا این موج بیش از 12 درصد افت را تجربه کرده. موج سوم با 10 درصد افت به کار خود در ماه های قبل پایان داد.

برای بازار فردا می توان گفت که بازار می‌تواند خود را به محدوده 88 درصد فیبو ناچی موج قبلی نزدیک کند محدوده ای که از چهار شنبه هفته پیش به آن اشاراتی داشتیم.

برای روز کاری سه شنبه باید دید که آیا ترمز این افت کشیده خواهد شد و یا همچنان شاخص در هیجان فروش شنا می‌کند. خیلی از اهالی بازار را ارزان ترین بازار جهان می‌بینند و به اصطلاح قدیمی‌های بازار در حال شنا در دریای خون هستند و از این فرصت استفاده می‌کنند اما مشکل این روزهای بازار نبود سرمایه و ورود پول به بازار است تا از این دریای خونین نهایت استفاده را بکنند.

پیش بینی بورس فردا 3 آبان / افت 19 هزار واحدی14