افزایش صف‌های فروش بازار سهام؛

شپدیس و فملی؛ در دو سر سبز و قرمز بورس 12 شهریور

16:52 - 1401/06/12
اقتصادنیوز: امروز مجموع ارزش صف‌های فروش با افزایش 52 درصدی به 309 میلیارد تومان بالغ شد. فملی قرمزترین نماد بازار و شپدیس سبزترین بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز شنبه دوازدهم شهریور ماه، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش 12 هزار و 460 واحدی نسبت به روز چهارشنبهبه رقم یک میلیون و 426 هزار و 935 واحد رسید. 

 

شاخص هم وزن بورس با افت 3 هزار و 926 واحدی در سطح 407 هزار و 973 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 149 واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 160 واحد باقی ماند.  

3 نماد اثرگذار بر افت شاخص کل بورس

امروز نمادهای «فملی»، «شبندر» و «حکشتی» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای «شپدیس»، «پارسان» و «پترول» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «فرابورس» و «کگهر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «صبا»، «کوثر» و «بنو» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فرابورس و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بورس تهران

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 20 هزار و 6 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 14 هزار و 929 میلیارد تومان بود که 75 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 944 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های بازار سهام

در معاملات شنبه 54 نماد صف خرید داشتند و 62 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 4 درصدی به 155 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش با افزایش 52 درصدی به 309 میلیارد تومان بالغ شد.

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار 32 میلیارد تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم 45 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نماد شپارس (شرکت محصولات پارس) با صف‌ خرید 9 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از شپارس، نمادهای ولغدر (شرکت لیزینگ خودرو غدیر) و بکاب (شرکت صنایع جوشکاب یزد) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد خزامیا (شرکت زامیاد) تعلق داشت که ارزش آن 27 میلیارد تومان بود. پس از خزامیا، نمادهای انرژی3، زنگان، حخزر و زکشت بیشترین صف فروش را داشتند.

شپدیس و فملی؛ در دو سر سبز و قرمز بورس 12 شهریور14