هیجان کاهشی دلاری ها افت کرد

11:09 - 1401/05/24
در صورتی که قیمت دلار یکبار دیگر حمایت ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان را از دست بدهد، احتمال قدرت نمایی بیشتر کاهشی ها و افت قیمت تا محدوده ۲۹هزار و ۸۰۰ تومان وجود خواهد داشت.

از ظهر روز گذشته، روند کاهشی قیمت دلار متوقف شد و اسکناس آمریکایی با حمایت در مرز ۳۰ هزار تومانی توانست به سرعت  در مسیر افزایشی قرار بگیرد. رصد معاملات دلار در بازار پشت خطی نشان می دهد که این ارز حتی تا محدوده ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان پیش روی کرد. با توجه به افزایش قیمت روز گذشته و ماندن دلار بالای خط ۳۰ هزار تومان می توان از کاهش هیجان نزولی بازیگران ارزی سخن گفت. 

 

با این حال، در صورتی که اسکناس آمریکایی یکبار دیگر حمایت ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان را از دست بدهد، احتمال قدرت نمایی بیشتر کاهشی ها و افت قیمت تا محدوده ۲۹هزار و ۸۰۰ تومان وجود خواهد داشت. 

برخی از معامله گران ارزی تصور می کنند که ایران چندان تمایلی ندارد که پیش نویس پیشنهاد شده اروپا درباره توافق هسته ای را بپذیرد. از نگاه آن ها صحبت های برخی مقام های داخلی نشان می دهد که برای رسیدن به توافق هسته ای نیاز است که آمریکا امتیازهای بیشتری را به ایران اراپه کند. به این ترتیب از نگاه برخی تحلیل گران، به نظر می رسد خوشبینی ها نسبت به احیای توافق هسته ای کمی در بازار پایین امده است و همین عامل موجب شده است که قیمت دلار از فاز نزولی خارج شود.

برخی معامله گران احتمال می دهند که ایران به زودی پاسخ پیشنهادهای مطرح شده اروپایی ها را خواهد داد و به همین دلیل نیز حاضر نیستند به راحتی در موقعیت خرید یا فروش قرار بگیرند. با توجه به روند قیمت دلار در روز یکشنبه انتظار ادامه رشد قیمت این ارز در روز جاری وجود دارد ولی دشوار است که نوسان معناداری در بازار به ثبت برسد.