گزارش «اقتصادنیوز» از صف های فروش بازار سهام

بورس به تعادل رسید / رشد سهام پالایشی‌ و سیمانی

16:34 - 1401/04/12
اقتصادنیوز: در روزی که شاخص‌های بورس تهران رشد کردند، قیمت سهام اغلب نمادهای دو گروه «پالایشی» و «سیمانی» رشد کرد و سبزترین گروه‌های بازار بودند.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه دوازدهم تیر ماه، شاخص کل بورس پایتخت با افزایش هزار و 346 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 502 هزار و 979 واحد رسید. 

 

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد هزار و 159 واحدی در سطح 418 هزار و 362 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 13 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 195 واحد قرار گرفت.  

بزرگان سبز و قرمز بورس و فرابورس

امروز نمادهای «فارس»، «بفجر» و «نوری» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «فملی»، «وبملت» و «فولاد» بیشترین تأثیر کاهشی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «دماوند»، «ازگرس» و «بمپنا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «آریا»، «خدیزل» و «صبا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و خگستر و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، ددانا و فتوسا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای دو گروه «پالایشی» و «سیمانی» رشد کرد و سبزترین گروه‌های بازار بودند. 

ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 6 هزار و 395 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 322 میلیارد تومان بود که 21 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 11 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 266 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل کاهش یافت و 16 میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 56 درصد رشد کرد و در رقم 75 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) با صف‌ خرید 10 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وآذر، نمادهای خنصیر (شرکت مهندسی نصیر ماشین) و کحافظ (شرکت کاشی و سرامیک حافظ) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در پایان معاملات اغلب صف‌های فروش جمع آوری شد و تنها 2 نماد صف فروش داشتند. نمادهای فمراد (شرکت آلومراد) و کساپا (شرکت سایپا شیشه) صف فروش داشتند. 

 

بورس به تعادل رسید / رشد سهام پالایشی‌ و سیمانی16