نقشه بورس امروز ۴ تیر ۱۴۰۱؛

دو دمای متفاوت در بورس / چراغ خودرویی‌ها سبز شد

11:59 - 1401/04/04
اکوایران: شاخص کل بورس در دو ساعت ابتدایی معاملات امروز، چهارم تیر ماه، کاهش 5 هزار و 990 واحدی داشته است.

به گزارش اکوایران،  در 2 ساعت ابتدایی معاملات امروز، شنبه چهارم تیر ماه، شاخص کل با افت 5 هزار و 990 واحدی به سطح یک میلیون و 527 هزار واحد رسیده و شاخص کل هم وزن نیز با هزار و 641 واحد افزایش به سطح 423 هزار واحد رسیده است. 

 

لیدرهای بازار

نماد‌های فملی، فولاد و میدکو بیش‌ترین اثر را در افت شاخص کل بورس دارند و در مقابل دو نماد خودرویی «خودرو» و «خساپا» بیشترین اثر مثبت را بر شاخص دارند.

در فرابورس نیز نمادهای فغدیر ، شگویا و دی بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل دارند و فرابورس، خدیزل و کوثر اثر افزایشی دارند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و فملی و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، ددانا و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

همچنین در معاملات امروز قیمت سهام اغلب نمادهای خودرویی بازار رشد کرده و بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشته‌اند. گروه‌های انبوه سازی املاک و مستغلات، محصولات غذایی و فعالیت‌های مرتبط با واسطه‌گری مالی دیگر گروه‌های سبزپوش بازار هستند.

ارزش معاملات

ارزش معاملات بازار سهام تا این لحظه به 4 هزار و 908 میلیارد تومان بالغ شده که 2 هزار و 514 میلیارد تومان به بورس و 2 هزار و 394 میلیارد تومان به فرابورس اختصاص دارد. 

نقشه بورس

دو دمای متفاوت در بورس / چراغ خودرویی‌ها سبز شد1