شستا صدرنشین جدول معاملات؛

نمادهای پُرمعامله بورس در هفته اول خرداد +نمودار

23:46 - 1401/03/06
اقتصادنیوز: در نخستین هفته‌ کاری خرداد میانگین ارزش معاملات خرد نسبت به هفته پیش کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در هفته اخیر شاهد کاهش ارزش معاملات خرد بورس بودیم. میانگین ارزش معاملات خرد بورس 5 هزار و 952 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 7 هزار و 486 میلیاردی هفته پیشین، افت 20 درصدی داشته است. 

 

در 5 روز کاری هفته اخیر کمترین رقم ارزش معاملات خرد به روز سه‌شنبه برمی‌گردد که ارزش معاملات خرد 5 هزار و 296 میلیارد تومان بود و بیشترین رقم هفته نیز در روز دوشنبه ثبت شد که به رقم 7 هزار و 162 میلیارد تومان بالغ شد. 

در هفته‌ اخیر میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 38 هزار و 639 میلیارد تومان بود و به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 26 درصد بود.

جدول معاملات  

در این هفته شستا صدرنشین جدول معاملات بودند و در تمامی روزهای هفته بیشترین حجم معاملات بازار سهام را داشتند. روز شنبه نمادهای شپنا، خگستر و وبملت بیشترین ارزش معاملات بازار را داشتند و شستا، فاذر و خساپا بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند. روز یکشنبه نیز افرا، مدیریت و فولاد بیشترین ارزش معاملات و شستا، بترانس و خساپا بیشترین حجم معاملات را داشتند.

در روز دوشنبه خگستر در صدر جدول ارزش معاملات بود و خساپا و خودرو در رتبه‌های بعدی بودند. در جدول حجم معاملات نیز شستا، خساپا و خگستر در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند. 

روز سه‌شنبه حکشتی بیشترین ارزش معاملات را داشت و خگستر و فولاد پس از آن قرار گرفتند. روز چهارشنبه بیشترین ارزش معاملات به شپنا اختصاص داشت و شستا بیشترین حجم معاملات را داشت. 

نمادهای پُرمعامله بورس در هفته اول خرداد +نمودار4