پیش بینی بازار سکه در روز ۲۳ آذر

تخمین ارزش واقعی قیمت سکه

12:17 - 1400/09/23
در حال حاضر ارزش واقعی قیمت سکه در محدوده 12 میلیون و 550 الی 12 میلیون و 650 هزار تومان است.

دیروز بعدازظهر ارزش ذاتی سکه امامی تا زیر محدوده 12 میلیون و 400 هزار تومان نزول کرد. این درحالی بعد که دو روز قبل، ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی در محدوده 12 میلیون و 600 هزار تومان قرار گرفته بود.

 

به گفته فعالان، افت ارزش ذاتی سکه به معنای آن است که از لحاظ بنیادی قیمت فلز گران بهای داخلی در بازار می تواند در چه محدوده ای از لحاظ خرید به صرفه و کم ریسک باشد. با توجه به اینکه حباب سکه در ماه های اخیر عمدتا در محدوده یک یا دو درصدی بوده است، در حال حاضر فلز گران بهای داخلی در محدوده 12 میلیون و 550 الی 12 میلیون و 650 هزار تومان ارزش خرید دارد. با این وجود دیروز بعدازظهر سکه در بازار بالای محدوده 12 میلیون و 900 هزار تومانی معامله می شد. مقاومت سکه در اندازه ای شدید بود که حتی تا بعدازظهر نمی توانست از کانال 13 میلیون تومانی دل بکند.

تخمین ارزش واقعی قیمت سکه3

در حالی که از لحاظ ذاتی، سکه ارزش خرید بالایی در نزدیکی مرز 13 میلیون تومانی ندارد، عده ای از معامله گران باور دارند که افزایش حباب فلز گران بهای داخلی در روزهای اخیر پیام واضحی به بازار ارسال می کند. حباب سکه دیروز حتی به نزدیکی محدوده 5 درصدی رسید. از نگاه شماری از فعالان بازار این موضوع به معنای آن است که بازار از لحاظ انتظاری آمادگی افت قیمت را ندارد و افت روزهای اخیر را هیجانی می داند. در چنین سناریویی می توان گفت که سکه بازان انتظار ندارند که قیمت دلار به زیر مرز 29 هزار تومانی برود. با این حساب هر چقدر ثبات دلار در کانال 29 هزار تومانی ادامه پیدا کند، امکان برگشت سکه تا نزدیک مرز 12 میلیون تومانی بیشتر خواهد شد.

تخمین ارزش واقعی قیمت سکه9

 در همین رابطه: