در آغاز معاملات جهانی رقم خورد؛

الاکلنگ طلا و نفت

09:22 - 1400/07/28
قیمت نفت در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه، افزایش یافت و با نزدیک شدن به بحران عرضه انرژی در سراسر جهان به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر رسید. این در حالی است که کاهش دما در چین نگرانی‌ها را درباره اینکه آیا بزرگترین مصرف کننده انرژی جهان می تواند نیازهای گرمایش خانگی را برآورده کند، زنده کرد.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه از سی ان بی سی، در معاملات روز گذشته، قیمت هر بشکه نفت خام برنت با ۹۹ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش به ۸۵ دلار و ۳۲ سنت رسید.

قیمت هر بشکه نفت آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) ۱.۲۷ دلار معادل ۱.۵ درصد افزایش یافت و به ۸۳ دلار و ۷۱سنت رسید.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز، چهارشنبه در ساعت ۸:۱۲ به وقت تهران، با کاهش ۰.۴۸درصدی در هر بشکه، ۸۴ دلار و ۶۷ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، کاهش ۰.۶۰ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۸۲ دلار و ۴۶ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۱۸درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۷۷۳ دلار و ۷۰ سنت معامله شد.

قیمت طلا در آغاز معاملات امروز چهارشنبه کاهش یافت؛ زیرا افزایش اوراق قرضه ایالات متحده جذابیت این فلز را تحت تأثیر قرار داد و احساس خطر برای شرط‌بندی به منظور سودهای خوش بینانه شرکت ها، قوت گرفت.

نقره نیز با کاهش ۰.۳۱ درصدی به ۲۳ دلار و ۸۱ سنت رسید.

مس با کاهش ۱.۴۰ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۶۳۷ دلار قیمت خورد.