اصلی ترین آلترناتیو دهقان در سازمان بورس

یک امام صادقی رئیس سازمان بورس می‌شود؟

11:13 - 1400/07/21
ظاهرا ششمین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار قرار است یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق باشد.

به گزارش دنیای بورس و به نقل از اقتصادنیوز ،گفته می شود حامد سلطانی‌نژاد، مدیر عامل کنونی بورس کالای ایران گزینه اصلی ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار تهران است. 

 

سلطانی‌نژاد که تحصیل کرده دانشگاه امام صادق در رشته «معارف اسلامی و مدیریت مالی» است پیش از مدیرعاملی بورس کالا، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و معاون عملیات سابق شرکت سرمایه گذاری مرکزی بود. او در حال حاضر کارشناس رسمی قوه قضائیه در حوزه بورس نیز هست.

دو شب پیش محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس گفت: وزیر امور اقتصادی و دارایی به او خبر داده که قسد تغییر در راس سازمان بورس را دارد و همکاری او با دولت ابراهیم رئیسی تا چند روز دیگر خاتمه می یابد. از قرار اطلاع پس از کناره گیری  دهقان دهنوی حامد سلطانی‌نژاد گزینه اصلی ریاست سازمان بورس به صندلی ریاست سازمان نزدیک‌تر شده است. گفته می‌شود حامی اصلی سلطانی‌نژاد، غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجتمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده پیشین مجلس و استاد دانشگاه امام صادق است. ظاهرا محمد رضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی نیز که در گذشته نشان داده به مسائل و انتصابات بورس علاقه مند است حامی تصدی مدیرعامل کنونی بورس کالا بر سازمان بورس است.

انتصاب های اخیر خاندوزی نشان می دهد او تلاش دارد  معاونان و مدیران حوزه تصدی خود را با مشورت و نظر حلقه هایی انتخاب کند که یا در معرفی او به عنوان وزیر تلاش کرده اند یا بستر رای اعتماد را برایش فراهم کرده اند.

انتخاب مشاور قالیباف به عنوان رئیس سازمان خصوصی سازی از دید برخی فعالان سیاسی شاهد این گمانه است. حسین قربان زاده که فارغ التحصیل رشته حقوق است ریاست سازمان خصوصی سازی را بر عهده گرفت گفته می شود او برای کسب رای اعتماد خاندوزی تلاش زیادی داشته است.

یکی دیگر از چهره هایی که نامش در پشت صحنه انتصابات اخیر ذکر می شود غلامرضا مصباحی مقدم است مصباحی مقدم در دوره های مختلف تلاش داشته شاگردان خود را وارد عرصه مدیریتی کند. برخی منابع مطلع می گویند رسیدن علی صالح آبادی به ریاست بانک مرکزی با حمایت مستقیم و جدی مصباحی مقدم انجام شده است.

علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی  تحصیل کرده دانشگاه امام صادق است که هفته پیش به ریاست بانک مرکزی منصوب شد.

یک امام صادقی رئیس سازمان بورس می‌شود؟7