بازار سهام در یک نگاه؛

بیشترین رشد شاخص بورس در سال 1400 +اینفو

16:10 - 1400/07/10
امروز، شنبه 10 مهر ماه 1400، شاخص کل بورس بیشترین رشد را در سال جاری ثبت کرد.

به گزارش دنیای بورس و به نقل از اقتصادنیوز، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با رشد 36 هزار و 497 واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و 473 هزار واحد رسید. صعود 36 هزار واحدی بیشترین رشد شاخص در سال 1400 است. 

شاخص هم وزن نیز با رشد 4 هزار و 31 واحدی در سطح 424 هزار و 825 واحدی ایستاد. 

همچنین شاخص کل فرابورس 396 واحد بالا آمد و در سطح 21 هزار و 301 واحد قرار گرفت.

سهم های تاثیرگذار بر شاخص بورس

روز شنبه نمادهای «فارس»، «فولاد» و «کچاد» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. 

همچنین سه نماد «سفارس»، «آپ» و «فایرا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

سهم های تاثیرگذار بر شاخص فرابورس

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «بپاس» و «زاگرس» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «کگهر»، «اتکای» و «سمگا» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

پرتراکنش‌ترین نمادها

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس کیمیاتک صدرنشین است و فسبزوار و شبندر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فجهان، مدیریت و دی پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه‌های سبز بورس

در اولین روز هفته قیمت سهام تمام نمادهای گروه‌ «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» مثل شپنا، شراز، شاوان، شبندر، شتران، شبریز، شسپا، شبهرن، شرانل، ونفت و شپاس و گروه «شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی» مثل وغدیر، وبانک، شستا، وامید و وصندوق افزایش یافت و این دو گروه یکپارچه سبزپوش شدند.

افزایش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 16 هزار و 676 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌چهارشنبه 42 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 20 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 8 هزار و 134 میلیارد تومان رسید.