قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت؛

پیش‌بینی واکنش طلای جهانی به تضعیف ابزارهای لفظی فدرال رزرو

17:03 - 1400/06/28
آیا انتشار خبر مربوط به قیمت‌گذاری فعال اوراقی که مقامات فدرال رزرو مالک آن بودند، قدرت سیاست‌های لفظی مقامات فدرال، روند تورم و قیمت طلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

به گزارش دنیای بورس و به نقل از اقتصاد‌نیوز قیمت بیت‌کوین در ساعت 12 و 16 دقیقه ظهر به وقت ایران روی 47 هزار و 926 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن نسبت به 24 ساعت گذشته منفی بود. سرمایه بازار بیت‌کوین 904 میلیارد دلار بود و بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته حدود 2.3 درصد اختلاف داشتند.

 

 

پیش‌بینی واکنش طلای جهانی به تضعیف ابزارهای لفظی فدرال رزرو5

تغییرات قیمتی اتریوم نیز در 24 ساعت گذشته منفی بود و بهای آن روی 3 هزار و 431 دلار قرار داشت. سرمایه بازار اتریوم به 404 میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت آن حدود 4.8 درصد اختلاف داشتند.

قیمت طلا این هفته را چگونه شروع می‌کند؟

طلای جهانی در روزهای پایانی هفته گذشته عملکرد ضعیفی داشت و در پایان معاملات روز جمعه 1754 دلار قیمت خورد. بازار طلای جهانی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است. طلای جهانی فردا هفته کاری خود را آغاز می‌کند و فعالان بازار احتمال می‌دهند، گزارش امیدوارکننده شاخص خرده‌فروشی بر تصمیم‌گیری فدرال رزرو در نشست کمیته بازار باز و جلسه تصمیم‌گیری در مورد نرخ بهره تاثیر بگذارد.

آیا قدرت ابزار لفظی فدرال رزرو تضعیف می‌شود؟

در حالی که فدرال رزرو در شرف عملی کردن برنامه تیپرینگ است اخباری به گوش می‌رسد  مبنی بر اینکه فدرال رزرو به طور فعال در حال افزایش قیمت اوراقی بوده است که مقامات این نهاد آن‌ها را در اختیار داشتند. برخی معتقدند این مسئله شانس انتصاب مجدد جروم پائول به ریاست فدرال‌رزور را کاهش می‌دهد. اینکه حواشی و تنش‌های ایجاد شده در میان‌مدت قدرت سیاست‌های لفظی فدرال رزرو را چگونه تحت تاثیر قرار خواهد داد، سوالی است که توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده است.