روند بازار سهام در روزهای گذشته

تغییر انتظار سهامداران در بورس

13:04 - 1400/05/12
در پایان معاملات روز دوشنبه بازار با مازاد تقاضای 56 میلیارد تومانی بسته شد. این برای سومین روز پیاپی است که معاملات بورس با مازاد تقاضا بسته می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز ، برای پیش بینی بورس امروز –سه‌‌شنبه 12 مرداد- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. 

دیروز شاخص کل پس از 3 روز نزول کرد و با کاهش 2 هزار و 347 واحدی به رقم یک میلیون و 357 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز هزار و 3159 واحد پائین آمد و در رقم 400 هزار و 887 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 87 واحد افت کرد و به رقم 19 هزار و 870 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 180 نماد رشد قیمت و 291 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 37 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 60 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت 
روز دوشنبه در بورس شرکت‌های بورس کالای ایران (کالا)، معدنی دماوند (کدما) و نیروکلر (شکلر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های بیمه تجارت نو (بنو)، پخش هجرت (هجرت) و فرابورس ایران (فرابورس) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت
در بورس نمادهای فجر (فولاد امیرکبیر کاشان)، شلعاب (شرکت لعابیران) و وسکرشا (سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه) در روز دوشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت آسیا سیر ارس (حآسا)، بانک دی (دی) و داروسازی سبحان انکولوژی (دسانکو) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار
در پایان معاملات روز دوشنبه بازار با مازاد تقاضای 56 میلیارد تومانی بسته شد. این برای سومین روز پیاپی است که معاملات بورس با مازاد تقاضا بسته می‌شود.

افزایش ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات دوشنبه 57 نماد صف فروش و 44 نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 0.3 درصد افت کرد و در رقم 619 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 6 درصد افزایش یافت و 563 میلیارد تومان شد.

بیشترین تقاضاها

در روز دوشنبه شرکت سپید ماکیان (با نماد معاملاتی سپید) با صف‌ خرید 238 میلیارد تومانی برای ششمین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپید، نمادهای پترول (گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان) و وهامون (شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به غدام (خوراک دام پارس) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 140 میلیارد تومانی داشت. پس از غدام، سنیر (سیمان سفید نی‌ریز) و فجر (فولاد امیرکبیر کاشان) بیشترین صف فروش را داشتند.

.