تمایل شرکت دارویی بلژیکی برای حضور در ایران

15:57 - 1400/01/25
مدیر فروش شرکت کوریس بایو کانسپت بلژیک گفت: در گام نخست همکاری با ایران فروش محصول و برقراری همکاری‌های تحقیقاتی لابراتواری با شرکت‌های دارویی و مرکزهای تحقیقاتی ایران را دنبال می‌کنیم.

«ژان-ماری هورنائرت» که این ماه برای شرکت در همایش تجاری ایران و بلژیک و مذاکرات تجاری (B2B) به تهران سفر کرد، افزود: بازار 80 میلیونی ایران که بتازگی پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) امکان دسترس به آن فراهم شده است، قابل چشم پوشی نیست و ما نیز در چارچوب همکاری‌های مبتنی بر اعتماد و حسن نیت، به دنبال روابط تجاری بلندمدت با ایران هستیم.

مدیر فروش شرکت کوریس بایو کانسپت در مورد چالش‌های احتمالی در همکاری با ایران اضافه کرد: مشکل خاصی وجود ندارد و ما فقط باید مراقب رعایت قوانین باشیم.

وی ادامه داد: این شرکت متخصص توسعه و ساخت تست‌های تشخیص سریع عوامل بیماریزاست و درباره توسعه تجاری تست‌های تشخیص سریع مقاومت در برابر آنتی بیوتیک‌ها نیز تحقیق می‌کند که مشکل امروز همه کشورهای جهان است.

به گفته هورنائرت، شرکت کوریس بایوکانسپت که فقط 10 سال از تاسیس آن می‌گذرد، پیش از تحریم‌ها با ایران همکاری تجاری نداشت اما اینک می‌خواهد افزون بر معرفی و فروش محصولات خود، با بخش‌های تحقیقات دارویی ایران برای معرفی محصولات جدیدتر به بازار همکاری تحقیقاتی برقرار کند.

همایش تجاری ایران و بلژیک نهم آبان ماه با حضور 140 شرکت بلژیکی در تهران برگزار شد. قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در این همایش گفت: حجم مبادلات تجاری ایران و بلژیک سالیانه 300 میلیون تا 400 میلیون دلار است و باید تلاش کنیم با توسعه همکاری‌های تجاری میان شرکت‌های دو کشور، این حجم به بیش از یک میلیارد دلار برسد.

کارشناسان در توضیح علل مقاومت به آنتی بیوتیک‌ها در کشور می‌گویند، استفاده بیش از اندازه یا نادرست از آنتی بیوتیک در انسان و حیوان باکتری‌های مفید را از بین می‌برد و جذب ویتامین‌ها را مختل می‌کند.

همچنین فقدان تست‌های تشخیصی سریع و دقیق که بتواند عفونت ویروسی را از باکتریایی متمایز کند از عوامل موثر در ایجاد مقاومت به آنتی بیوتیک هاست.

در ایران 49 درصد نسخه‌ها دارای یک آنتی بیوتیک است.

 

 

.