بازی خرید در «فاراک»

13:39 - 1400/01/25
سهام شرکت ماشین‌سازی اراک در محدوده‌های قیمتی اخیر جابجایی مالکیتی از حقوقی به حقیقی را دنبال می‌کند. به نظر می‌رسد سهام‌داران حقیقی در این نماد، کسب سود را به دنبال نوسان احتمالی در ذهن می‌پرورانند؛ هر چند احتمال ریزش قیمت سهم در ادامه موج نزولی نیز، تردید این سهام‌درارن را بالا برده است.
بازی خرید در «فاراک»

در حالی که در موج نزولی پیشین فاراک قیمت این سهم به سطح 180 تومان واکنش نشان داده بود و در ادامه با افزایش تقاضا فضا برای نوسان گیری از این سهم فراهم آمد (رشد قیمت به بیش از 220 تومان و نزول  دوباره قیمت تا سطوح فعلی) به نظر می رسد در شرایط کنونی نزدیک شدن به کف 180 تومانی بار دیگر شاهد مقاومت قیتی این سهم باشیم. البته احتمال اینکه نزول قعلی پس از نوسان اخیر سهم در ادامه تکمیل موج نزولی باشد نیز وجود دارد بر این اساس هراس از ریزش «فاراک» تا سطوح قیمتی پیشین نیز در میان معامله گران مشاهده می شود. در این میان پیگیری معاملات این نماد و تغییرات عرضه و تقاضا اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

معاملات امروز در سهام ماشین سازی اراک، با عبور از ساعت میانی بازار، پس از سبزپوشی ابتدایی به قیمت پایین‌تر از 184 تومان و محدوده‌های منفی بازدهی روزانه رسیده است. بررسی معاملات در روزهای اخیر تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در این نماد را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد در محدوده‌های فعلی، فروش حقوقی‌ها به مرز توقف رسیده است. دوم اردیبهشت شاهد افزایش فروش حقوقی‌ها (به دنبال قرار گیری قیمت سهم در محدوده 215 تومانی) و ریزش قیمت سهم بودیم. پس از چند روز وقفه از سوی این سهام‌داران، مجددا فشار فروش حقوقی‌ها رویت می‌شود. این سهام‌داران در 8 روز کاری منتهی به دو شنبه هفته جاری، 26 میلیون سهم را به فروش رساندند. شتاب این فروش در روز گذشته و در معاملات امروز فروکش یافته به نظر می‌رسد. در حالی که روز گذشته حقوقی‌ها کمتر از 2 میلیون سهم را فروختند، در روز جاری و در لحظه نگارش خبر در مرز یک میلیون سهمی قرار دارد.