افتتاح ستاره‌ خلیج‌فارس در هفته جاری

13:28 - 1400/01/25
 وزیر نفت از افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در نیمه هفته جاری خبر داد.

وزیر نفت گفت: تمامی میادین مشترک در اولویت ما هستند؛ در میادین مشترک مسئله برداشت مساوی مطرح نیست بلکه برداشت حداکثری با توجه به شرایط میدان در دستور کار قرار دارد. 

بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی مبنی بر اینکه ۵۰ درصد از سیگنال‌های موجود در «ترین ۱» پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس همچنان به بهره‌برداری نرسیده است، گفت: ما نیازی به افتتاح نمایشی نداریم و تا پروژه‌ای به تولید نرسد، مراسمی اجرا نمی‌شود. وزیر نفت با اعلام اینکه افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در نیمه هفته جاری اتفاق می‌افتد، گفت: تولید بنزین در ستاره خلیج‌فارس در حال انجام است و تا زمانی که مطمئن نشویم که تولید بنزین به طور مستمر انجام می‌شود، افتتاحی انجام نمی‌گیرد. پیش از این چند بار وعده داده شده بود پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سر موعد مقرر راه‌اندازی می‌شود اما برای چندمین بار به تاخیر افتاد.

همچنین معاون وزیر نفت با بیان اینکه هم اکنون فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس آماده بهره برداری رسمی است، اعلام کرد: هفته پیش روی با تزریق کامل خوراک، برای نخستین بار تولید بنزین یورو چهار در این پالایشگاه میعانات گازی آغاز می‌شود. این در حالی است که فرمانده کل سپاه در بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفته بود: جشن خودکفایی بنزین این هفته رقم خواهد خورد.