کشف قیمت «خکاوه» در 77 تومان

12:36 - 1400/01/25
با اعلام ناظر بازار این نماد به مرحله کشف قیمت رسید. «خکاوه» با تعدیل مثبت 107 درصدی، زیان 754 ریالی به ازای هر سهم در آخرین پیش‌بینی 95 را به سود 52 ریالی در نخستین پیش‌بینی سال 96 تبدیل کرد.

در حالی این نماد آماده بازگشایی می‌شود که به زمان عرضه عمده 56 درصدی «خکاوه» در قیمت پایه هر سهم 20 تومان توسط سایپا (به وکالت از نیوان ابتکار) در تاریخ 18 اسفند، نزدیک می‌شویم.

پیام ناظر بازار در این نماد به شرح زیر است:

نماد معاملاتي شركت هاي سايپا ديزل، «خكاوه»، با توجه به اعلام پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به اسفند 96، بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله است.

در فرآیند کشف قیمت این نماد که پیش از توقف (انتهای بهمن)، در 777 ریال (قیمت پایانی)، به انتهای معاملات رسید، اتفاقات زیر قابل رصد است:

در سمت خرید، سفارش‌های اولیه در محدوده 77 تومانی قرار دارند که بهترین قیمت پیشنهادی برای عرضه 779 ریال است.

در حال حاضر و در بازه زمانی کمتر از یک ساعت تا اتمام معاملات امروز، قیمت تعادلی 78 تومانی در این فرآیند دیده می‌شود. همچنین برتری محسوسی در سمت تقاضا (خریدار) دیده می‌شود.

نهایتا این نماد با قیمت 77 تومان به معاملات بازگشت. افتی در مرز یک درصدی در این بازگشت رویت می‌شود. همچنین در این فرآیند کلیه معاملات انجام شده به سهام‌داران حقیقی برمی‌گردد.

.