بی‌توجهی خریداران «پدرخش» به اطلاعیه‌ها

12:19 - 1400/01/25
سهام شرکت درخشان تهران در حالی همچنان به صعود ادامه می‌دهد که روز گذشته این شرکت از عدم وجود رویداد اثرگذاری بر سودآوری خود خبر داده بود.

«پدرخش» در حالی رشد 5 درصدی را در معاملات روز جاری تجربه کرده است که روز گذشته این شرکت در اطلاعیه‌ای شایعات بازار در خصوص عقد قرار داد با خودروسازها یا هر گونه رویداد موثر بر EPS را به شدت رد کرده است. موضوعی که هفته گذشته نیز شاهد آن بودیم که اطلاعیه شفاف‌سازی مشابهی که «پدرخش» منتشرکرده بود، در روند افزایش قیمت این نماد تاخیری ایجاد نکرد. این موضوع در حالیست که با نزدیکی به قیمت 530 تومانی در «پدرخش»، شاهد عبور آن از سقف تاریخی قیمت نماد (در مرز 440 تومان) هستیم؛ امری که با شروع نزول قیمت، شاهد ریزش سنگین در آن خواهیم بود.

سابقه این رفتار در نمادهای دیگری نیز قابل رویت بوده که به عنوان نمونه می‌توان به «مرقام» اشاره کرد. این نماد که شفاف‌سازی‌های شرکت (در خصوص عدم وجود تغییر با اهمیت در میزان سود هر سهم) در روند رشد قیمت آن تاثیری نداشته است. موضوعی که در رفتار اخیر «پدرخش» می‌تواند امری قابل توجه به حساب آید، برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده در این شرکت و تغییرات احتمالی در کرسی مدیریتی آن است. موضوعی که با توجه به افزایش سهام‌داران حقیقی عمده در این شرکت که عمدتا در همین مدت اخیر اتفاق افتاده است، به نوعی توجیه رفتار قیمتی سهم به واسطه خریدهای انجام شده توسط این افراد در نظر گرفته شود. «دنیای بورس» پیش‌تر این رویداد را بررسی کرده است.

این نماد در بازه کمتر از 12 روز کاری، رشد بیش از 50 درصدی را تجربه کرده است و از مرز 340 تومانی به سطوح قیمتی فعلی صعود کرد.