در مجمع افزایش سرمایه شرکت پمپ‌سازی ایران بیان شد

آخرین اخبار از قراردادهای نفتی «تپمپی»

12:11 - 1400/01/25
افزایش سرمایه 21 درصدی شرکت پمپ‌سازی ایران به تصویب سهامداران رسید. برهمین اساس، این شرکت سرمایه خود را از 33 میلیارد تومان به 40 میلیارد تومان ارتقا می‌دهد. مدیرعامل این شرکت در توضیحاتی از قرارداد با شرکت نفت جهت تامین پمپ‌های نفتی خبر داد. وی همچنین افزود: این شرکت به دلیل تولید پمپ‌های شناور 1 تا 10 اینچی هیچ رقیبی در بازار داخلی ندارد.
 آخرین اخبار از قراردادهای نفتی «تپمپی»

مجمع فوق العاده شرکت پمپ سازی ایران جهت افزایش سرمایه، امروز با حضور بیش از 70 درصد از سهامداران برگزار شد. در ابتدای این مجمع، احمد چراغ مدیرعامل این شرکت، شرایط هلدینگ را نسبت به گذشته مطلوب عنوان کرد و گفت با وجود اینکه حجم  سفره‌های آب‌های زیرزمینی نسبت به قبل کاهش یافته است، اما شرکت در بخش های دیگر فروش نسبتا مناسبی داشته است.

وی در ادامه تشریح کرد: 60 درصد پمپ‌های بخش کشاورزی توسط پمپ ایران تامین می‌شود. با توجه به اینکه 50 درصد چاه‌های کشور در حال بسته شدن هستند، این موضوع نتوانسته تاثیر چندانی بر فروش شرکت داشته باشد. زیرا که بسیاری از پمپ های قدیمی هرساله تعویض می‌شود و در بخش خدمات پس از فروش نیز سود قابل توجهی دریافت می‌شود.  

وی در ادامه بیان کرد: افزایش سرمایه شرکت از 33 میلیارد تومان به 40 میلیارد تومان است که از محل سود انباشته بوده و به‌صورت سهام جایزه در اختیار سهامداران قرار می‌گیرد.مدیرعامل «تپمپی» در توضیح علت این افزایش سرمایه گفت: پمپ ایران و نوید سهند دوشرکت این هلدینگ هستند که حدود 70درصد از سود و فروش از پمپ ایران تامین می‌شود. نوید سهند تولید کننده پمپ های نفت و پتروشیمی است که در 36مدل تولید دارد. با این وجود افزایش سرمایه شرکت به‌دلیل توسعه و ارتقای سه محصول اصلی (پمپ نفتی، پمپ پتروشیمی و پمپ آب‌رسانی) است. همچنین شرکت برای توسعه آزمایشگاه‌ها نیاز به خرید دستگاه‌های جدید از اروپا داشت که به طور کلی 7 میلیارد تومان هزینه دربرداشت. با این‌حال، اگر شرکت این افزایش سرمایه را اعمال نمی‌کرد به اجبار باید از تسهیلات مالی با نرخ 20 درصد استفاده می‌کرد. وی در ادامه بیان کرد: شرکت نفت برای سال جاری سفارش 15 الی 30 پمپ نفتی را داشته است که عموما طی یک قرارداد یکساله تحویل داده می‌شود. قرارداد با شرکت‌های پتروشیمی نیز در مراحل نهایی است و باتوجه به اینکه 50 درصد فروش شرکت مربوط به قراردادهای نفتی است، پیش‌بینی می‌شود شرکت به سوددهی مطلوبی برسد.