امیدواری‌ «فلوله» به تحقق پیش‌بینی‌ها

12:05 - 1400/01/25
شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران اعلام کرد: بودجه پیش‌بینی شده برای سال مالی جاری همچنان مورد تایید شرکت بوده و امکان دستیابی به بودجه پیش‌بینی شده وجود دارد.

با توجه به پوشش 636 درصدی زیان «فلوله» در گزارش عملکرد نه‌ماهه و رشد قیمتی چشم‌گیر سهم در ماه‌های اخیر (بیش از 40 درصد از اواسط آبان‌ماه)، سازمان بورس در نامه‌ای درخواست کرده بود شرکت، بودجه پیش‌بینی شده را برای منتهی به 30 اسفند 1395 را مورد بازنگری قرار داده و سود (زیان) پیش‌بینی‌شده را برای هر سهم تعدیل کند.

شرکت در نامه شفاف‌سازی که منتشر کرده، اعلام کرده است: دست‌یابی به بودجه پیش‌بینی شده امکان‌پذیر بوده و نیازی به تعدیل پیش‌بینی وجود ندارد. در شفاف‌سازی صورت گرفته عنوان شده است: شرکت توانسته قراردادهای جدیدی را با شرکت آب و فاضلاب و شرکت‌های وابسته منعقد کند و این موضوع فروش «فلوله» را در سه‌ماهه پایانی سال به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. همچنین شرکت تا تاریخ تنظیم گزارش 16 هزار تن سفارش قطعی لوله داشته است که باید 7 هزار و 200 تن آن را تا پایان سال جاری به مشتریان تحویل دهد، این در حالی است که تا پایان دی‌ماه شرکت موفق شده است 3 هزار تن را محقق کند.

شرکت همچنین در خصوص تولید نیز شفاف‌سازی اعلام کرده است خط تولید لوله از ابتدای بهمن‌ماه به صورت دو شیفت 12 ساعته در حال فعالیت است و امکان تولید 150 تن لوله در روز را خواهد داشت. با فرض تولید 140 تن لوله در روز، عنوان شده در پایان سال‌جاری امکان تولید 6 هزار و 700 تن لوله وجود دارد که مطابق برنامه شرکت است. واحدهای «ریخته‌گری» و «شیر» نیز در حال حاضر با یک شیفت 12 ساعته فعالیت خود را انجام می‌دهند که در صورت نیاز امکان افزایش شیفت‌های این واحدهای تولیدی نیز وجود دارد. همچنین گفته شده واحد شوفاژ نیز تا انتهای امسال امکان تولید 600 تن را خواهد داشت و به دلیل موجودی انبار 400 تنی دستیابی به رقم‌های پیش‌بینی‌شده در گزارش قبلی مقدور خواهد بود.

«فلوله» پیش از این در نه ماه نخست سال توانسته بود، 7 هزار و 661 تن از محصول‌های خود را به فروش برساند. با افزایش چشمگیر فروش شرکت در دی‌ماه (فروش شرکت در دی‌ماه 2 هزار و 287 تن بوده که بالاتر از میانگین نه‌ماه گذشته است)، این میزان از ابتدای سال تا پایان دیماه به 9 هزار و 948 تن در پایان دی‌ماه رسید. مطابق برنامه ارائه شده شرکت باید در بهمن‌ماه؛ 4 هزار و 926  تن و در اسفندماه؛ 2 هزار و 830 تن فروش داشته باشد تا بتواند پیش‌بینی قبلی خود را محقق کند.