نهایی شدن ورود سیمان به بورس کالا

11:30 - 1400/01/25
به گفته دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان جمع بندی‌های نهایی ورود سیمان به رینگ صادراتی بورس کالا انجام شده و این انجمن از بورس کالا درخواست کرده تا قبل از شروع معاملات، آموزش‌های لازم برای فعالان صنعت سیمان در خصوص مسائل بورس داده شود.

سنا: دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: برای صادرات سیمان تمام اقدامات و جمع بندی‌های لازم صورت گرفته است و تنها منتظر تشکیل جلسه با سازمان توسعه تجارت هستیم. عبدالرضا شیخان افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته طی مدت اخیر، مقرر شد بعد از جلسه با این سازمان، زمان ورود سیمان به بورس کالا مشخص شود. وی گفت: آموزش خریداران در رینگ صادراتی بسیار مهم است و باید تمامی فعالان حوزه سیمان با نحوه‌ی معاملات و فواید انجام معاملات در بورس کالا آشنا شوند.

 شیخان اظهار داشت: طی جلسات برگزار شده، شرایط برای ورود فعالان و تولیدکنندگان صنعت سیمان به بورس کالای ایران تسهیل شده و به دلیل نظارت دقیق بر فعالیت‌ها و شفافیت موجود در این بازار، ما معتقد هستیم یکی از کانال‌هایی که می‌تواند پس از چند سال جانی تازه به بازار سیمان دهد، بورس کالاست.

 وی ادامه داد: بر این اساس از آنجایی که هدفمان از عرضه سیمان در بورس کالا، صادرات است ما موظف هستیم تا بدون هیچ نقصی وارد این بازار شویم، بر همین اساس ما از مسولان بورس کالا در خواست کرده ایم تا در این زمینه شرایط آموزشی لازم را برای صنعت سیمان فراهم کنند.

 وی در ادامه افزود: از سوی دیگر کارگزاران فعال نیز باید آمادگی لازم را برای انجام معاملات داشته باشند، از آنجا که طی چند سال اخیر حوزه سیمان مشکلات زیادی را شاهد بوده است، باید حساب شده عمل کرد تا هیچ خللی در روند معاملات سیمان در بورس کالا ایجاد نشود.