پیش بینی قیمت اتانول با تکنیکال + نمودار

15:12 - 1400/01/21
تکنیکال قیمت اتانول بررسی شد.
پیش بینی قیمت اتانول با تکنیکال + نمودار
  • سمانه عاملی | تحلیلگر بازار

روند کلی قیمت هر گالن اتانول در بازار آمریکا، صعودی شکسته شده برآورد می‌شود. در ۳۰ روز گذشته قیمت اتانول با حدود ۱۷ درصد کاهش از محدوده یک دلار و ۵۵ سنت به محدوده قیمتی یک دلار و ۳۰ سنت رسید.

در این میان قیمت اتانول به‌صورت هیجانی تا مرز یک دلار نیز ریزش داشت. مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته، شکسته شدن خط روند صعودی بلند مدت و تشکیل روند نزولی در کوتاه مدت بود. با توجه به شکسته شدن خط روند صعودی کوتاه مدت انتظار می‌رود در چند روز آینده و در صورت شکسته شدن محدوده یک دلار و ۳۰ سنت به سمت پایین، قیمت این کالا تا محدوده یک دلارو ۱۵ سنت کاهش یابد.

سطوح یک دلار و ۲۵ سنت و یک دلار و ۲۰ سنت به‌عنوان سطوح حمایتی معتبر می‌توانند مانع ریزش بیشتر اتانول شوند. در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۳۰ سنت است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۲۰ سنت است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد. این منطقه برای تحلیلگران محافظه کار از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورتی که به هر دلیلی از جمله واکنش به سطوح حمایتی یا عکس‌العمل به حضور در منطقه اشباع فروش که بعد از چند روز متوالی کاهش قیمت در آن قرار می‌گیریم، مسیر حرکت اتانول افزایشی شد، محدوده‌های یک دلار و ۴۰ سنت و یک دلار و ۴۶ سنت به‌عنوان مناطق مقاومتی می‌توانند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شوند. این افزایش می‌تواند تا محدوده‌های سقف قبلی یعنی یک دلار و ۵۵ سنت ادامه داشته باشد. البته محدوده‌های خط روند نزولی کوتاه مدت و خط روند صعودی بلند مدت شکسته شده می‌توانند برای حرکت صعودی اتانول مشکلاتی ایجاد کنند.