پیش بینی قیمت بنزین با تکنیکال + نمودار

15:10 - 1400/01/21
تکنیکال بنزین بررسی سد.
پیش بینی قیمت بنزین با تکنیکال + نمودار
  • سمانه عاملی | تحلیلگر بازار

روند کلی قیمت هر گالن بنزین در بازار آمریکا، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت بنزین با حدود ۱۶ درصد افزایش از یک دلار و ۱۲ سنت به یک دلار و ۳۰ سنت رسید. بنزین از ۳۰ روز کاری قبل حرکت صعودی خود را آغاز کرده و به نظر می‌رسد در صورت عبور از محدوده سقف قبلی یعنی یک دلار و ۴۵ سنت تا محدود یک دلار و ۶۵ سنت نیز افزایش یابد. در مسیر افزایش قیمت بنزین، سطح قیمتی یک دلار و ۵۵ سنت به‌عنوان منطقه مقاومتی مهم معرفی می‌شود.

در صورتی که قیمت بنزین به هر دلیلی از جمله واکنش به محدوده سقف قبلی یا دیگر سطوح مقاومتی یا عکس العمل به حضور قیمت در منطقه‌ای که بعد از چند روز افزایش تقریبا متوالی، به آن می‌رسد تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در پیش گرفت، علاوه بر محدوده‌های حمایتی یک دلار و ۲۰ سنت، یک دلار و ۱۰ سنت، محدوده‌های خط روند صعودی کوتاه مدت و بلند مدت می‌توانند مانع کاهش قیمت‌ها شوند.

در صورت ادامه روند صعودی بنزین در کوتاه مدت، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۴۵ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۳۹ سنت است.

در صورت افزایش قیمت بنزین، محدوده خط روند صعودی شکسته شده، می‌تواند نقش مقاومتی پر قدرتی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نبود ولی سرمایه‌گذاران را برای ادامه بیشتر روند صعودی دچار شک و تردید کرد. در صورت کاهش قیمت بنزین، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۱۰ سنت است. این منطقه به‌عنوان حمایت تغییر نقش داد و به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. در صورت شکسته شدن روند صعودی، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار است.