آغاز پذیره‌نویسی یک صندوق | بازارگردانی سه نماد به روش حراج 

15:06 - 1400/01/21
آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی ثروت آفرین فیروزه آغاز شد. در همین حال آغاز بازارگردانی سه نماد به روش حراج آغاز شد.
آغاز پذیره‌نویسی یک صندوق | بازارگردانی سه نماد به روش حراج 

به گزارش «دنیای بورس» به نقل از دنیای اقتصاد، پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی ثروت آفرین فیروزه امروز (دوشنبه) در فرابورس آغاز شد و به مدت ۶ روز کاری ادامه خواهد داشت.

سرمایه صندوق معادل مبلغ یک هزار میلیارد ریال و منقسم به ۳۰۰ هزار واحد سرمایه‌گذاری ممتاز و ۷۰۰ هزار واحد سرمایه‌گذاری عادی است. ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری یک میلیون ریال و دوره فعالیت صندوق از تاریخ ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها آغاز و به مدت ۶ سال ادامه خواهد یافت. صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی ثروت آفرین فیروزه از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی در ایران است که از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز فعالیت دریافت کرده است.

«گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران» عهده‌دار مدیریت صندوق و «موسسه حسابرسی هوشیار ممیز» متولی آن خواهد بود. «موسسه حسابرسی فرازمشاور دیلمی‌پور» نیز وظیفه‌ حسابرسی صندوق را بر عهده خواهد داشت.  «گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران» در همکاری با شرکت «سرمایه‌گذاری سبحان» و «شرکت ترغیب صنعت ایران و ایتالیا» اقدام به تاسیس این صندوق در کشور کرده است.

تمرکز فعالیت‌های صندوق بر جمع‌آوری منابع مالی و تخصیص عمده‌ آن بر سرمایه‌گذاری در سهام/ سهم‌الشرکه شرکت‌ها با موضوع فعالیت در صنایع «محصولات کشاورزی و دامپروری، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی، صنایع فلزی و معدنی، صنایع کاغذ و مقوا و صنایع لجستیک و بسته‌بندی» است. صندوق می‌تواند مانده وجوه خود را به اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی سپرده بانکی تخصیص دهد.

آغاز بازارگردانی سه نماد به روش حراج 

بازارگردانی سهام شرکت‌های «ثتران» ، «ثپردیس» و «ثالوند» با استفاده از روش مبتنی بر حراج آغاز شد. پیرو مجوز فعالیت و درخواست «صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی سپهر بازار سرمایه» از فرابورس ایران مبنی بر بازارگردانی در نمادهای معاملاتی «ثتران۱»، «ثپردیس۱» و «ثالوند۱» که در زمره شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری مسکن به‌شمار می‌روند، قابل معامله در بازارهای اول و دوم فرابورس ایران، بازارگردانی در نمادهای معاملاتی مذکور با استفاده از روش مبتنی بر حراج، از روز یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ آغاز شد.شرایط و نحوه بازارگردانی سهام شرکت مورد اشاره، به شرح جدول بالاست.