خرید کدام یک جذاب‌تر است؛ بیت‌کوین، سهام یا سکه؟

15:04 - 1400/01/21
خرید بیت‌کوین جذاب‌تر است یا سهام و سکه؟ حرکت عجیب و خلاف جهت در اونس جهانی طلا و بیت‌کوین!

به گزارش «دنیای بورس» به نقل از اکو ایران، بیت‌کوین پس از ۳سال به بیشترین قیمت خود در تاریخ رسید. بزرگترین ارز دیجیتالی با نزدیک به ۹ درصد افزایش ربه قیمت ۱۹ هزار و ۸۶۰ دلار رسید. دوشنبه بود که بیت کوین از بالاترین رقم قبلی خود یعنی ۱۹،۷۸۳ دلار که در دسامبر ۲۰۱۷ ثبت شده بود، عبور کرد و با قیمت ۱۹،۷۸۶.۲۴ دلار معامله شد. گرچه امروز و در زمان ضبط و تنظیم این مصاحبه، قیمت بیت‌کوین ۱۸۸۷ دلار بود.

با این حال پیش بینی قیمت برای سال ۲۰۲۱ متفاوت است. هونگ فانگ ، مدیرعامل OKCoin ، پیش‌بینی کرد که تا سال آینده ارزش بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلار شود، این امر مستلزم این است که بیت‌کوین تا ۲۵ درصد سرمایه جهانی طلا که بالغ بر ۹ تریلیون دلار است، را جلب کند!!

در گفتگویی با محمدرضا شرفی، کارشناس و تحلیلگر حوزه بلاکچین (لینک) به این سوال پرداخته‌ایم دلیل رشد عجیب  قیمت بیت‌کوین چه بوده است؟ آیا سایر رمزارزها هم همسو با بیت‌کوین جهش قیمتی داشته‌اند؟ چه عواملی بر روند آینده قیمتی بیت‌کوین اثرگذار خواهند بود و چرا نمی‌توان با استفاده از ابزارهای تحلیلی بازاری مثل طلا، رمزارزهایی همچون بیت‌کوین را نیز تحلیل کرد؟

برای بررسی بازارهای مالی مختلف اعم از طلا، سهام، خودرو، بانکی، مسکن و رمزارزها، هر شب برنامه «فردایی» را از تلویزیون اینترنتی اکوایران دنبال کنید.