افزایش تولید آلومینیوم‌های بورسی

14:58 - 1400/01/21
شرکت‌های تولیدکننده آلومینیوم کشور در تولید آلومینیوم موفق شده اند.

به گزارش «دنیای بورس» به نقل از دنیای اقتصاد، میزان تولید شمش آلومینیوم کشور طی ۷ ماهه امسال، ۶۹ درصد افزایش یافت. این میزان رشد همچنان بیش از تولیدات سایر صنایع معدنی است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ۴ شرکت تولیدکننده شمش آلومینیوم کشور از ابتدای فروردین تا پایان مهر امسال، حدود ۲۴۷ هزار و ۳۳۵ تن شمش آلومینیوم تولید کردند.

این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۶ هزار و ۲۹۶ تن بود. از این میزان، شرکت های «ایرالکو» ۱۰۹ هزار و ۳۰۲ تن، «هرمزال» ۵۳ هزار و ۳۷۵ تن، «المهدی» ۳۹ هزار و ۷۹ تن، «سالکو» ۳۲ هزار و ۱۴۲ تن و «آلومینای ایران» ۱۳ هزار و ۴۳۸ تن تولید کردند. همچنین، شرکت آلومینای ایران ۱۳۹ هزار و ۳۰۷ تن «پودر آلومینا»، ۴۶۵ هزار و ۵۸۱ تن «بوکسیت»، ۲۳۵ هزار و ۳۵۸ تن «هیدرات آلومینیوم» و ۶۵ هزار و ۴۱ تن «آهک» تولید کرد.

از سال گذشته در راستای سیاست‌های کلان دولت و وزارت صنعت معدن و تجارت،‌ ایمیدرو با مشارکت بخش‌خصوصی اقدام به راه‌اندازی دو کارخانه تولید شمش آلومینیوم (آلومینیوم جاجرم و فاز نخست آلومینیوم جنوب) کرده که نقش اصلی را در افزایش تولید داشته است.

 

.