امکان تسویه اوراق با تحویل نفت صادراتی

14:43 - 1400/01/21
وزارت اقتصاد با صدور اطلاعیه‌ای از امکان‌پذیر شدن تسویه اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ از طریق تحویل نفت خام صادراتی خبر داد.

 به گزارش «دنیای بورس» به نقل از وزارت اقتصاد، امور دارایی، معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری این وزارتخانه طی اطلاعیه‌ای، از تمام دارندگان اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خردادماه سال ۱۴۰۰ که متقاضی تسویه این اوراق از طریق تحویل نفت خام صادراتی توسط شرکت ملی نفت ایران هستند، دعوت کرد درخواست خود را به این معاونت ارائه کنند.

در این اطلاعیه آمده است: از این افراد دعوت می‌شود درخواست خود را در قالب فرم حاوی اطلاعات متقاضی و اطلاعات اوراق در اختیار، به همراه تاییدیه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، مبنی بر ضبط اوراق مالی اسلامی، به مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی خزانه‌داری کل کشور ارائه کنند.

مطابق این اطلاعیه درخواست‌های حائز شرایط برای صدور ابلاغ و تخصیص اعتبار به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال و پس از آن از طریق سازمان مذکور به شرکت ملی نفت ایران برای تحویل نفت خام صادراتی معرفی می‌شوند.

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفته بود: در سال آینده بخشی از آنچه از نفت قرار است عرضه شود، نه برای صادرات، بلکه برای پیش فروش است. چارچوب‌های این کار در حال حاضر در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تقریبا نهایی شده است. هر بخشی را که مقدور باشد امسال انجام می‌دهیم و بقیه را برای سال آینده باقی می‌گذاریم.