چرا قیمت مس کاهشی شد + جدول

14:18 - 1400/01/21
چرا قیمت مس در آخرین ساعت معاملات هفته گذشته با کاهش قیمت مواجه شد.
چرا قیمت مس کاهشی شد + جدول

به گزارش «دنیای بورس»، دنیای اقتصاد نوشت: فلز سرخ که ۱۰ هفته را با بازدهی مثبت پشت‌سر گذاشته است، با وارد شدن تنش‌های آمریکا و چین به فاز جدید، دیروز در آستانه رقم زدن اولین هفته کاهشی بود. در معاملات دیروز بورس فلزات لندن، مس سه‌ماهه در بازه ۶هزار و ۲۵/ ۳۶۶ و ۶ هزار و ۲۵/ ۵۰۶ دلار در هر تن نوسان کرد اما در لحظه تنظیم این گزارش ۶ هزار و ۴۰۴ دلار در هر تن معامله شد.

چین در تلافی اقدام آمریکا برای بستن کنسولگری این کشور، دستور داده کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو بسته شود. مالکوم فریمن، یک مدیر در کارگزار بریتانیایی کینگدام فیوچرز در مورد بازار مس و اثرپذیری آن از تحولات سیاسی دو اقتصاد برتر جهان به خبرگزاری رویترز گفت: «بازار مجددا تحت فشار قرار گرفته است. دلیلش هم بالا گرفتن تنش‌های آمریکا و چین است. به نظر می‌رسد گروهی در بازار هستند که از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا با به راه انداختن صف فروش (در بازار آتی)، قیمت را پایین بیاورند.

با این حال، گروه بزرگتری از مشتری‌ها هستند که منتظر یک کاهش قیمت هستند تا خرید را شروع کنند.» در این میان، نیکل در بازار لندن با کاهش زیادی روبه‌رو شد. این در حالی است که پنج‌شنبه نیکل به این دلیل که ایلان ماسک، رئیس شرکت سازنده اتومبیل‌های الکتریکی به نام تسلا صاحبان معادن را به تولید نیکل بیشتر تشویق کرده بود، ۲/ ۴ درصد رشد کرده بود.