مدیرعامل بورس تهران خبر داد: علت تغییر نماد شرکت آماده عرضه اولیه

13:01 - 1400/01/21
مدیرعامل بورس تهران با اعلام اینکه ۵ نماد مربوط به فروش تعهدی تا یکی دو روز دیگر نهایی می شود، درباره علت تغییر نماد شرکت پدیده شیمی قرن توضیح داد.

به گزارش «دنیای بورس»، علی صحرایی با اعلام اینکه 5 نماد مربوط به فروش تعهدی تا یکی دو روز دیگر نهایی و از یکشنبه آینده 4 اسفند راه انذاری می شود درباره علت تغییر نماد شرکت پدیده شیمی قرن از اکتیو به قرن به بورس پرس گفت: به دو دلیل تصمیم گرفته شد تا نماد این شرکت آماده عرضه اولیه 10 درصدی در چهارشنبه این هفته ، تغییر کند.

وی افزود: دلیل اول این بود که "اکتیو" در نام شرکت پدیده شیمی قرن نبود و قرار بود در صورت نهایی شدن تغییر نام شرکت ، عرضه اولیه با نماد " اکتیو" انجام شود . دلیل دوم هم این بود که "اکتیو" اسم خارجی و از جمله محصولات و برند شرکت بود.

صحرایی ادامه داد: با این اوصاف و در حالی مدیران شرکت تمایل زیادی به عرضه اولیه با نماد "اکتیو" داشتند که در نهایت مقرر شد 100 میلیون سهم شرکت پدیره شیمی قرن با نماد "قرن" عرضه اولیه شود. در این میان ، جابجایی نماد از اکتیو  به قرن در سایت فناوری بورس تهران (لینک) هم طی یکی دو روز آینده اصلاح می شود.

در همین رابطه نیز بخوانید: