پربازده ترین سهام | 10 نماد با بازدهی بیشتر از 20 درصد هفته پیش کدام اند؟

12:59 - 1400/01/21
بورس تهران هفته ناکامل دیگری را پشت سر گذاشت. از جمله مشخصه‌های معاملات بورس در هفته منتهی به 23 بهمن تغییر جهت‌گیری معامله‌گران بود. به این ترتیب بازیگران خرد تا حدودی از «بانک‌ها» و «خودرویی‌ها» فاصله گرفتند و سود را در نقاط دیگری از بازار جستجو کردند. در این گزارش نمادهایی که بیشترین و کمترین بازدهی را در هفته گذشته ثبت کرده‌اند می‌بینید.
پربازده ترین سهام | 10 نماد با بازدهی بیشتر از 20 درصد هفته پیش کدام اند؟

دنیای بورس: یکی از اثرگذارترین اتفاقات هفته گذشته، قرار گرفتن پیشنهاد افزایش سرمایه «خودرو» بر روی کدال بود. پیشنهاد افزایش سرمایه 2008 درصدی ایران‌خودرو از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها به صورت مشخص دلسردی سهامداران گروه خودرو را در پی داشت. تا آن‌جا که معامله‌گران در این هفته توجه کمتری به نمادهای این گروه نشان دادند و به سمت دیگر گروه‌های بازار حرکت کردند. اگر چه دادوستدها در نماد «خودرو» همچنان چشمگیر بود. باید دید پیشنهاد افزایش سرمایه 440 درصدی «خساپا» که پس از پایان هفته معاملاتی بورس تهران بر روی کدال قرار گرفت، در معاملات فردا با چه واکنشی از سوی سهامداران و بازیگران سهم همراه می‌شود.

برندگان بورس در هفته‌ای که گذشت

در میان نمادهای سهامی، «کلوند» پربازده ترین نماد در هفته گذشته بود. کاشی الوند در هفته گذشته اطلاعیه افزایش نرخ 15 الی 35 درصدی محصولات را بر روی کدال قرار داد و در بازگشایی روز یکشنبه با رشد قیمت نزدیک به 15 درصدی همراه شد. نماد «کلوند» در مدت سپری شده از ماه بهمن بازدهی 85 درصدی را به ثبت رسانده است و از آغاز سال 98 تاکنون قیمت آن بیش از 5 برابر شده است. اگر چه «کاشی الوند» در دو ماه اخیر عملکرد کاملا بهبود یافته‌ای نسبت به ماه‌های پیش‌تر را به نمایش گذاشته است، به سختی می‌توان روند قیمتی سهم را با روند سودآوری در یک ترازو قرار داد. نکته جالب‌تر آن که در این مدت‌ «کلوند» بارها موظف به برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی شده ولی توقف‌های اخیر این نماد بدون طرح هیچ‌ سوالی پایان یافته است. کاشی الوند در کنفرانس اطلاع‌رسانی شهریور ماه مساحت زمین‌های تحت‌ مالکیت‌خود را مطرح کرده بود و در عین حال اشاره کرده بود که قصدی بر تجدید ارزیابی دارایی‌های خود ندارد.

در میان نمادهای با بیشترین بازدهی این هفته، حضور دو نماد «کالا» و «بورس» نیز جالب توجه است. از سوی دیگر دو نماد تازه‌عرضه شده «کلر» و «فروی» در این هفته به مسیر صعود حداکثری خود ادامه دادند و بازدهی بیش از 20 درصد را ثبت کردند.

در رابطه با بازدهی عرضه‌ اولیه‌های اخیر نگاه کنید: کدام عرضه اولیه بیشترین سود را داد؟

پربازده ترین سهام | 10 نماد با بازدهی بیشتر از 20 درصد هفته پیش کدام اند؟7

بازندگان سهام در هفته منتهی به 23 بهمن

طی هفته گذشته نماد «غگلستا» بیشترین عقب‌گرد قیمتی را تجربه کرد و بیش از 13 درصد از ارتفاع قیمتی خود را از دست داد. این نماد طی هفته‌اخیر طی چندین شفاف‌سازی متوالی بر قصد خود مبنی بر تجدید ارزیابی دارایی‌ها تاکید کرد؛ با این حال این تنها قسمتی از ماجراست: «غگلستا» سال 98 را در سطح 720 تومانی آغاز کرد و هفته گذشته به سطوح بالاتر از 10 هزار تومانی قیمت سهم رسید. به این ترتیب قیمت هر سهم «غگلستا» در مدت سپری‌شده از سال 98 بیش از 15 برابر شده است.

در میان نمادهای با بیشترین افت هفتگی نیز حضور 3 نماد گروه «خودرو و قطعات» را می‌توان با روند هفتگی این گروه و پیشنهاد افزایش سرمایه ایران‌خودرو مرتبط دانست.

پربازده ترین سهام | 10 نماد با بازدهی بیشتر از 20 درصد هفته پیش کدام اند؟16

 

 

.