رکوردزنی شاخص کل با هجوم تقاضای حقیقی| بازگشایی نماد فولاد مبارکه

12:39 - 1400/01/21
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در 90 دقیقه نخست معاملات امروز با ثبت رشد بیش از 12600 واحدی (معادل 3.35 درصد) از مرز 388 هزار واحد عبور کرد و رکورد جدیدی را به ثبت رساند.
 رکوردزنی شاخص کل با هجوم تقاضای حقیقی| بازگشایی نماد فولاد مبارکه

دنیای بورس: میزان رشد شاخص کل بورس تهران در روز یکشنبه و دوشنبه تا این ساعت بیش از 28 هزار واحد شد که در نوع خود یک رکورد دیگر به حساب می آید.

 عرضه سنگین صف‌های خرید در دقایق نخست در اکثر قریب به اتفاق نمادهای بزرگ بورسی منجر به ثبت ارزش خرد بیش از 1500 میلیارد تومان در فاصله زمانی یک ساعت و نیم شد.

 عرضه صف‌های خرید پر قدرت در نمادهای بزرگ بورسی علی‌الخصوص بانکی‌ها و خودرویی‌ها با هجوم دوباره تقاضا و تشکیل مجدد صف‌های خرید همراه شد که موج مثبتی را در سایر نمادهای بورسی به همراه داشت.

 بازگشایی نماد شرکت فولاد مبارکه بدون محدودیت نوسان می‌تواند پرواز شاخص کل را بیش از پیش کند و رکورد تاریخی دیگری را به ثبت برساند. هرچند در برخی از نمادهای کوچک بازار شاهد عرضه های سنگین و فشار فروش بیش از تقاضای موجود هستیم.

پرواز شاخص با بازگشایی «فولاد»؟ 


 نماد فولاد مبارکه اصفهان پس از برگزاری مجمع عمومی به طور فوق‌العاده و تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه 61 درصدی از محل سود انباشته آماده بازگشایی است.

سفارش‌های تجمیع شده در سمت خرید و فروش احتمال بازگشایی این نماد در سطوح قیمتی بالاتر از 400 تومان را زیاد کرده‌است که معادل رشد بیش از 12.5 درصدی قیمت سهام این شرکت خواهد بود.

 اگر بازگشایی نماد فولاد در قیمت بالاتر از 400 تومان رقم بخورد، شاخص کل به میزان 0.74 درصد رشد خواهد کرد که باعث رشد بیش از 2500 واحدی نماگر اصلی بازار و عبور از رشد 4 درصدی شاخص کل خواهد شد.

 لازم به ذکر است رشد پرقدرت قیمت سهام فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگترین وزنه‌های بازار سهام می‌تواند در دراز مدت با افزایش حجم عرضه‌ها روند پرشتاب تقاضا را ضعیف کند.