تهدید برای حمله به «اماکن فرهنگی مهم» ایران تکرار شد

ترامپ ایران را به حمله تهدید کرد!

12:33 - 1400/01/21
دیشب ترامپ دوباره در رشته توییت هایی، مواضع قبلی خود درباره حمله به اماکن فرهنگی را تکرار و بار دیگر ایران را تهدید کرد که برای حمله نیاز به کنگره ندارد.
ترامپ ایران را به حمله تهدید کرد!

به گزارش «دنیای بورس»، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر نوشت: این موضع‌گیری‌های رسانه‌ای باید به عنوان ابلاغیه‌ای به کنگره ایالات متحده محسوب شود که اگر ایران به هر هدف یا شخص آمریکایی حمله کند، ایالات متحده به سرعت و با قدرت حمله متقابل می‌کند، شاید حمله‌ای در ابعاد نامتناسب. چنین ابلاغیه‌ای [به کنگره] نیاز نیست، اما به هر حال این ابلاغ شده است. در همین حال کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در جواب او ریتوئیت کرده و نوشته است،  بدین وسیله یادآوری می‌کنیم که اختیار جنگ با کنگره آمریکاست و تو دیکتاتور نیستی.

ترامپ ایران را به حمله تهدید کرد!2

ترامپ ایران را به حمله تهدید کرد!9

 

ترامپ تهدیدش برای حمله به «اماکن فرهنگی مهم» ایران را تکرار کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ادعاهای ضدبشری خود بار دیگر بر حمله به «اماکن فرهنگی مهم» ایران در صورت انتقام‌ تهران پس از به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی تاکید کرد.

او که به شدت به خاطر توییت روز گذشته‌اش از سوی رسانه‌ها و افکار عمومی دنیا زیر فشار است، با تکرار ادعاهای خود علیه ایران گفت: آنها مجاز به کشتن مردم ما هستند. آنها مجاز هستند که مردم ما را شکنجه کرده و مورد آزار و اذیت قرار دهند. آنها مجاز به استفاده از بمب‌های کنار جاده‌ای و منفجر کردن مردم ما هستند اما ما اجازه نداریم مراکز فرهنگی آنها را لمس کنیم؟ نه اینطور نمی‌شود! پیش تر مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا مدعی شده بود که منظور ترامپ حمله به اماکن فرهنگی نبوده است، حالا اما ترامپ به وضوح دوباره آن را تکرار کرد. در پی واکنش رابرت دنیرو، بازیگر هالیوود و مسخره کردن ترامپ، اکانت طرفداران رابرت دونیرو نیز در توییتی با کلیپ از جمعیت کثیر اهوازی ها گفته: این جمعیتی است که سلیمانی را در اهواز تشیع جنازه می کنند، ترامپ نمی فهمد چه کار کرده است.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری ایالات متحده بامداد یکشنبه در رشته توییتی ضمن تهدید ایران به حمله‌ی نظامی «سریع و سخت»، در اظهاراتی شگفت‌آور و احمقانه که تاکنون در تاریخ سیاست سابقه‌ نداشته، ایران را تهدید کرد که در صورت اقدام متقابل در پاسخ به حمله‌ی تروریستی پریشب که منجر به شهادت «سرداران مقاومت» شد، ۵۲ نقطه‌ی مهم ایران که شامل «اماکن فرهنگی مهم برای ایرانیان» نیز می‌شود را هدف قرار می‌دهد.