رئیس جمهور به اردبیل رفت

روحانی: می گویند اهل مذاکره ایم، بسم الله

12:30 - 1400/01/21
در سفر امروز رئیس جمهور به استان اردبیل که امروز صبح انجام شد، وی در سخنانی تاکید کرد: میگویند ما آماده مذاکره هستیم. اهلا و سهلا. ما هم آماده مذاکره هستیم.
 روحانی: می گویند اهل مذاکره ایم، بسم الله

به گزارش «دنیای بورس»، حسن روحانی رئیس جمهور که امروز برای افتتاح برخی از طرح های مهم عمرانی و اقتصادی به استان اردبیل سفر کرد. رئیس جمهور در صحبت هایی تاکید کرد: در شرایط آسانی نیستیم؛ اگر تحریم‌ها نبود پارسال درآمدمان ۱۰۰میلیارد دلار بیشتر بود؛ در این مدت هم می‌شد ۱۰۰ میلیارد دلار اعتبار بگیریم.  به گفته وی توطئه‌ای صورت گرفت که ما را بشکنند و آنها باید ازین راه اشتباه برگردند.

روحانی همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش عنوان کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند که ما آماده مذاکره هستیم. بسم‌الله، اهلا و سهلا ما نیز آماده مذاکره هستیم. اما به شرط آن که سر نقطه اول بازگردیم و تعهدات و آن چه را که شکانده‌اید را به نقطه اول بازگردانید و بگویید راهمان اشتباه بوده است. روحانی همچنین گفت: اگر به زبان نیز نمی‌گویید در عمل بگویید که کار ما اشتباه بوده، ما آماده هستیم با شما حرف بزنیم و اگر حرفی دارید بشنوید و ما نیز اگر سخنی داریم شما باید آن را بشنوید.

رییس جمهور تاکید کرد: فردا اگر شرایط سیاسی ما تغییر کند قیمت ارز نصف خواهد شد. گر در شرایط تحریم نبودیم امسال حداقل ۶۰میلیارد دلار پول نفت داشتیم

رئیس جمهوری امروز برای افتتاح و کلنگ زنی برخی از طرح های مهم عمرانی و اقتصادی همچون افتتاح ترمینال یک فرودگاه اردبیل و افتتاح سد مخزنی و شبکه آبیاری و زهکشی احمد بیگلو مشگین شهر وارد اردبیل شد. رئیس جمهور ظهر چهارشنبه هم خط تولید خودروی تجاری سنگین با نام اصیل ایرانی «چاپار» را در کیلومتر 30 اردبیل به مشگین‌شهر افتتاح کرد.

رئیس‌جمهور دیروز هم در مراسم افتتاح متروی شهر جدید هشتگرد (لینک) گفته بود: اگر جنگ اقتصادی نداشتیم از سال ۹۵ تا امروز باید ۲۰۰ میلیارد دلار منبع اضافی وارد کشور می‌شد که ۱۰۰ میلیارد دلار آن پول نفت بود. اگر در سال ۹۷ و ۹۸ تحریم وجود نداشت در هر سال حدود ۵۰ میلیارد دلار از فروش نفت کسب می‌کردیم.