سفر لاریجانی به کرمانشاه/ افتتاح 6 طرح برقی و آبی

12:20 - 1400/01/21
علی لاریجانی، رئیس مجلس و محمد اردکانیان، وزیر نیرو در سفر به کرمانشاه قرار است 6 طرح آبی و برقی مربوط به این استان را با اعتبار بیش از 1.46 هزار میلیارد تومان را افتتاح کنند.
سفر لاریجانی به کرمانشاه/ افتتاح 6 طرح برقی و آبی

به گزارش «دنیای بورس» به نقل از خبرگزاری صداوسیما (لینک) واحد نخست بخش گاز نیروگاه دالاهو به ظرفیت ۳۱۰ مگاوات صبح امروز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو افتتاح شد. مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در مراسم افتتاح این واحد نیروگاهی گفت: افتتاح واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهوکل این نیروگاه به میزان ۹۱۳ مگاوات در شرایط ایزو شامل دو واحد گازی هر یک به ظرفیت ۳۱۰ مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت ۲۹۳ مگاوات است.

محسن طرز طلب هزینه کل ساخت این نیروگاه را بالغ بر ۳۶۵ میلیون یورو اعلام کرد و افزود: از این مقدار ۲۱۹ میلیون یورو مربوط به هزینه بخش گاز و ۱۴۶ میلیون یورو مربوط به بخش بخار این نیروگاه می‌باشد.

وی اضافه کرد: ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F دالاهو در راستای توسعه تولید برق در غرب کشور، پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه و صادرات برق به کشور‌های همسایه به شرکت فراب به عنوان سرمایه‌گذار واگذار شده است.

مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خاطرنشان کرد: سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است و در صورت قطعی گاز مخازن این نیروگاه می‌توانند پاسخگوی ادامه کار نیروگاه به مدت ۲۵ روز باشند. نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو در کیلومتر ۶ جاده اسلام آبادغرب به کرمانشاه قرار دارد.

قرار است امروز با حضور رئیس مجلس و وزیر نیرو ۶ طرح حوزه آب و برق با اعتباری بیش از هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان کلنگ زنی و افتتاح شود. افتتاح بخش گاز نیروگاه دالاهو در اسلام آباد غرب، ارتقاء توان نیروگاه زاگرس در بیستون و اسلام آباد غرب، کلنگ زنی ۲ طرح تصفیه خانه در شهرستان‌های صحنه و سنقر وکلیایی، افتتاح آبرسانی به ۵۵ روستا در استان کرمانشاه و حضور در شورای اداری استان از برنامه‌های سفر یک روزه رئیس مجلس و وزیر نیرو به کرمانشاه است.