تولید فولاد ایران در 8 ماه ابتدایی امسال

11:50 - 1400/01/21
انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد تولید فولاد ایران در ۸ ماهه نخست سال‌جاری میلادی با افزایش 6.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به  17.188 میلیون تن رسید.

کالاخبر: انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از افزایش 6.4 درصدی تولید فولاد ایران در ۸ ماه نخست سال‌جاری میلادی خبر داد. تولید فولاد ایران که در ۸ ماه نخست سال ۲۰۱۸ بالغ بر 16.153 میلیون تن گزارش شده بود، در ۸ ماه نخست سال‌جاری میلادی به 17.188 میلیون تن افزایش یافت. رشد بیش از ۶ درصدی تولید فولاد ایران طی سال ۲۰۱۹ در حالی است که دولت آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای، تحریم‌ها را بر اقتصاد ایران از جمله تحریم بر صنعت فولاد را بازگرداند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در اوایل ماه می‌۲۰۱۹ با صدور یک فرمان اجرایی صنایع فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران را تحریم کرد. این فرمان که هشتم ماه می‌ صادر شد، در آمد صادرات صنایع فلزی ایران را هدف قرار داد. تولید فولاد جهان در ۸ ماهه نخست سال‌جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 4.4 درصدی داشت و به ۱۲۴۰ میلیون تن رسید. براساس این گزارش در هشتمین ماه سال‌جاری میلادی تولید فولاد ایران 2.2 میلیون تن بود که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 6.7 درصدی داشت. ایران در اوت سال قبل 2.062 میلیون تن فولاد تولید کرده بود.