63 گروه تحلیلی سودآوری 91 شرکت را پیشبینی کردند

برآورد تحلیل‌گران از سودآوری 17 نماد پتروپالایشی (بخش دوم)

11:49 - 1400/01/21
دور جدید پیشبینی تحلیل‌گران بورسی از سوی «دنیای بورس» منتشر می‌شود. در این گزارش بررسی اجماع نظرات کارشناسی از سودآوری 17 شرکت پتروشیمی و پالایشی برای سال مالی 98 و 99 و همچنین آخرین پیشبینی از سودآوری تابستان آورده شده است. در شرایطی که نمادهای پتروپالایشی بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل در معاملات امروز داشتند، بررسی انتظارات تحلیل‌گران از این نمادها جالب توجه است.
برآورد تحلیل‌گران از سودآوری 17 نماد پتروپالایشی (بخش دوم)

دنیای بورس: نمادهای پتروشیمی و پالایشی در میان نمادهای با بیشترین اثر مثبت در رشد بیش از 9 هزار واحدی شاخص کل در معاملات امروز نقشی برجسته داشتند. در حالی‌که نگرانی از رکود بازار جهانی و همچنین عرضه قدرتمند محصولات پتروشیمی آمریکایی وجود دارد، خوشبینی‌ها به رویه سودآوری این دسته از شرکت‌ها جلب توجه می‌کند. عملکرد فراتر از انتظار تولیدکنندگان اوره، متانول و پالایشگاه‌ها در فصل بهار سبب شده تا این خوشبینی به فصول آتی نیز تعمیم داده شود.

برآورد تحلیل‌گران از سودآوری پتروشیمی‌ها در جدول آورده شده است. حدود 30 روز تا انتشار کامل گزارش‌های تابستان 98 باقی مانده و برآورد کنونی تحلیل‌گران از این جنبه نیز اهمیت بالایی خواهد داشت. اختلاف نظرات کارشناسی با عملکرد واقعی می‌تواند مسیری متفاوتی را برای قیمت رقم بزند. بر اساس نظرات تحلیل‌گران عمده شرکت‌ها نسبت قیمت به درآمد کمتر از 5 را دارا هستند و اگر این پیش‌بینی‌ها محقق شود می‌تواند عامل مناسبی برای حمایت از سهام این گروه باشد.

برآورد تحلیل‌گران از سودآوری 17 نماد پتروپالایشی (بخش دوم)20