اهرم‌های افزایش سودآوری « ودی »

11:35 - 1400/01/21
بر مبنای گزارش فعالیت هیات مدیره در مجمع سالانه از عوامل مهم افزایش سودآوری بیمه دی در سال گذشته می‌توان به افزایش سود سرمایه‌گذاری‌های شرکت اشاره کرد.

بیمه دی: مجمع عمومی عادی سالانه بیمه دی با حضور 99.84 درصد از سهامداران، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، نمایندگان بیمه مرکزی، سندیکای بیمه‌گران ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار روز پنج‌شنبه بیست و هفتم تیرماه ١٣٩٨ برگزار و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹/ ۱۲/ ۱۳۹۷ شرکت تصویب شد.

در این جلسه، پس از استقرار هیات رئیسه و بعد از توضیحات مستدل به بندهای گزارش حسابرسی، صورت‌های مالی سال ١٣٩٧ بیمه دی با اکثریت آرای حاضران مجمع عمومی عادی سالانه بیمه دی مورد تصویب قرار گرفت.

 بیمه دی در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه سال ١٣٩٧ با رشد سودآوری همراه بوده و عملکرد مالی این شرکت در سال گذشته منجر به تحقق سود خالص 1.028 میلیارد ریالی (معادل 41.1 تومان به ازای هر سهم) شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ٤١ درصدی را نشان می‌دهد و در نهایت با تصویب مجمع به ازای هر سهم  5 تومان سود تقسیمی به سهامداران تعلق گرفت.

سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت (بدون احتساب درآمد سرمایه‌گذاری‌ها) با افزایش ٨ درصدی نسبت به سال قبل از آن به 1.038 میلیارد ریال رسیده است که این موضوع به اذعان نماینده بیمه مرکزی، با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قابل تقدیر و توجه است و از این لحاظ می‌توان بیمه دی را جزو موفق‌ترین شرکت‌های حاضر در صنعت بیمه به شمار آورد.

همچنین از عوامل مهم رشد سودآوری شرکت در سال گذشته می‌توان به افزایش سود سرمایه‌گذاری‌های شرکت اشاره کرد؛ به‌طوری که سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها از محل ذخایر فنی و سایر منابع شرکت از رقم 27 میلیارد تومان در سال ١٣٩٦ به 60.8 میلیارد تومان در سال ١٣٩٧ رسیده است که این موضوع بیانگر افزایش ١٢٥ درصدی سود سرمایه‌گذاری‌‌ها است.

بخش مهمی از درآمد سرمایه‌‌گذاری‌‌های شرکت از محل سود ناشی از فروش سهام شرکت‌های سرمایه‌ پذیر صورت گرفته است و رشد محسوس آن به دلیل بهره‌گیری مناسب از منابع قابل سرمایه‌گذاری و افزایش قابل توجه قیمت‌ها در بازار سرمایه در سال گذشته بوده است.

بیمه دی موفق شده است علاوه بر پوشش زیان انباشته سال‌های قبل، سود انباشته 15.2 میلیارد تومان نیز ایجاد کند. در این جلسه همچنین روزنامه کثیرالانتشار «دنیای‌اقتصاد» برای درج آگهی‌های بیمه دی و موسسه حسابرسی فاطر به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی بهمند به‌عنوان حسابرس علی‌البدل تعیین شدند.